Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 жовтня, 04:49:18

Приписи з протипожежних заходів на сільгоспоб’єктах виконуються на 73%

10.07.2012   15:28Агенцiя

Минулого року через недбалість Чернігівщина втратила 250 тис.грн.

Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних вимог. Адже всім відомо, що пожежа сама по собі не виникає, а є наслідком чиєїсь недбалості, безпечності та безгосподарності. При цьому літня жарка погода лише створює сприятливі умови, коли навіть невеличка іскра стає причиною лиха. Кожна людина повинна усвідомити, що саме від її дій або навпаки бездіяльності може залежати безпека жнив. Як приклад, торік на Чернігівщині під час зернозбиральної компанії в сільгосппідприємствах було зареєстровано 3 пожежі, прямі збитки від яких склали понад 250 тис. гривень.

З огляду на це, питання забезпечення пожежної безпеки місць збирання, переробки і зберігання врожаю 2012 року ще в травні розглянуто на спільній колегії Управління Держтехногенбезпеки в області та Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. За результатами цього затверджений план відповідних профілактичних заходів. Крім того, у червні дане питання розглянуто під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На даний час органи державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки завершили детальні обстеження всіх підприємств, які мають відношення до жнив, і вручили приписи керівникам об’єктів щодо усунення у визначені терміни виявлених недоліків. В кожному сільгосппідприємстві за участю працівників Держтехногенбезпеки створені комісії по перевірці технічного стану та забезпеченню сільськогосподарської техніки засобами пожежогасіння, здійснюються перевірки боєздатності сільських пожежних команд. На об’єктах проводиться і певна пожежно-профілактична робота. Призначені посадові особи відповідальні за протипожежний стан будівель, приміщень, споруд і технологічного устаткування. Створені добровільні пожежні дружини та пожежно-технічні комісії. В більшості випадків приведена в боєздатний стан техніка для гасіння пожеж, проведені навчання та протипожежні інструктажі з працівниками. Вживаються заходи щодо посилення протипожежного режиму на період збирання та переробки врожаю.

Разом з тим, в даний час виконання приписів протипожежних заходів на сільгоспоб’єктах складає 73%. Характерними порушеннями є: несправність або відсутність блискавкозахисту та пожежної сигналізації будівель, пожежонебезпечний стан електрообладнання, недостатня кількість первинних засобів пожежогасіння та джерел протипожежного водопостачання; не проведення обробки вогнезахисною сумішшю дерев’яних конструкцій споруд. На полях зернових не скрізь зроблені обкоси та оборення від доріг і лісових насаджень з метою попередження розповсюдження вогню, недостатньо розміщується знаків та попереджувальних табличок з питань пожежної безпеки.

Про порушення вимог пожежноъ безпеки

Грубо порушуються вимоги пожежної безпеки на хлібоприймальних підприємствах Ічнянського, Борзнянського, Куликівського районів і м. Ніжина. Тут повітряні лінії електромереж проходять безпосередньо над складами зернових та паливно-мастильних матеріалів. В незадовільному протипожежному стані утримуються склади паливно-мастильних матеріалів Бахмацького, Городнянського та Ічнянського хлібоприймальних підприємств. Тут, на випадок попередження розтікання нафтопродуктів відсутнє або пошкоджено обвалування. Нема блискавкозахисту, резервуари експлуатуються без заземлення. В додаток цим недолікам, які можуть призвести до пожежі, ще й недостатньо первинних засобів пожежогасіння.

Наряду з вище вказаними недоліками, які можуть призвести до виникнення пожеж, не вирішується належним чином питання організації пожежогасіння на селі. Сьогодні в області сільськогосподарські підприємства утримують 221 пожежну команду, а селищні або сільські ради – 88. Однак з кожним роком цих протипожежних формувань стає все менше. Ті, які не потрапили під скорочення, чергують лише вдень та мають слабку боєздатність. Пожежні автомобілі занедбані, як слід не ремонтуються та не комплектуються протипожежним озброєнням, зберігаються під навісами чи взагалі під відкритим небом. У 25-ти пожежних депо не працює телефонний зв’язок і тому в разі пожежі люди не зможуть викликати допомогу.

З метою реагування на випадки неналежного стану забезпечення пожежної безпеки на полях зернових та в місцях переробки й зберігання врожаю, органами Держтехногенбезпеки призупинено експлуатацію 207-ми аварійних дільниць електромереж, 158-ми будівель, приміщень і споруд та 13-ти агрегатів, які не відповідали вимогам пожежної та техногенної безпеки. За невиконання протипожежних заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадові особи.

На останок хотілося б зазначити, що керівникам сільгосппідприємств необхідно якомога швидше усунути наявні недоліки в протипожежному захисті місць збирання переробки та зберігання врожаю. Це дасть змогу не допустити випадків пожеж і тим самим уникнути непередбачених втрат.

Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

білорусь біля України готує аеродроми, казарми та залізницю для військ рф 21:53

У білорусі спостерігається розбудова військових аеродромів, будівництво казарм, а також перевірка білоруської залізниці для перевезення ешелонів з військовослужбовцями.

Аграрії Чернігівщини залучили понад ₴3,37 мільярда «доступних кредитів» 21:51

За програмою «Доступні кредити 5–7–9%» 33 626 аграріїв цьогоріч залучили 62,509 мільйона гривень кредитів.

Безпека в закладах освіти - пріоритетне завдання рятувальників Чернігівщини 21:46

Як спонукати сучасних дітей до навчання, особливо з такої важливої теми як правила безпеки життєдіяльності?

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору

Захищай своїх - вакцинуй дітей від кору 21:38

Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширення кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.

Послуги служби зайнятості онлайн

Послуги служби зайнятості онлайн 21:34

Записатися на прийом до фахівця служби зайнятості можна, не виходячи з дому.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини