Соціальні підприємства зародились у Чернігівському "гаражі ідей"
Що таке соціальне підприємництво? Чим воно відрізняється від звичайного бізнесу і від благодійності? Які соціальні підприємства вже незабаром можуть змінити життя чернігівчан? Відповіді на ці запитання знайшли учасники «Гаража ідей» для соціального підприємництва, який відбувся в Чернігові 15 червня.

Що таке «гараж ідей»
«Ideagaragesзараз відбуваються у 12 містах України. І нас щоразу запитують, до чого тут «гараж», - розповідає інформаційний менеджер проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» Леся Ярошенко. – Для бізнес-середовища це вже звичний метод командної роботи, мозковий штурм, який має на меті викристалізувати ідею. У США, на батьківщині іdeagarages, гараж – це не просто «хатинка» для зберігання і ремонту авто. Це територія свободи і творчості.
Корпорації Googleі Disney, рок-гурт Nirvana, комп’ютери Apple, гігант онлайн-торгівлі Amazon, іграшки Mattel – усі вони починалися в гаражах. Ми віримо, що ідеї соціальних підприємств, народжені в неформальній атмосфері наших «гаражів» незабаром стануть потужними агентами соціальної економіки».
Учасником заходу міг стати кожен охочий, хто вчасно заповнив анкету. У ній слід було пояснити, яка саме соціальна проблема тебе хвилює (наприклад, дозвілля дітей, працевлаштування людей з інвалідністю, переробка сміття, розвиток критичного мислення – будь-що), і що ти готовий зробити для її вирішення.
Понад сорок найбільш мотивованих чернігівчан потрапили на «гараж ідей». Вони познайомилися з тенденціями і зразками соціального бізнесу у світі та в Україні, поспілкувалися з керівником успішної пекарні ‘GoodBreadfromGoodPeople’, у якій працюють люди з інтелектуальними особливостями.
Надихнувшись, учасники «гаража ідей» під керівництвом бізнес-тренера об’єдналися в команди і моделювали власні соціальні підприємства. Автори найбільш переконливих ідей отримали запрошення на хакатони.
Хто переміг у Чернігові
«Чернігівчанивразили жагою до нових знань, - ділиться враженнями Тетяна Левківська, керівниця проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу». На «гаражі» зібралося багато молоді, яка ще мало знає про соціальне підприємництво, але їм це цікаво і важливо зрозуміти як це працює. Були підприємці, яким хочеться принести соціальну складову в свій бізнес. Тижнем раніше ми проводили такий захід у Києві, там більшість людей прийшла з готовими соціальними підприємствами, щоб масштабувати їх або вивести на новий рівень. У Чернігові ж молодь готова починати з нуля, планувати, формувати команди.
Запам’ятались ідеї громадського саду і креативного простору «Ремзавод».
«Ми хочемо створити творчий кластер, в якому об'єднаються майстерні, коворкінг-простір, концертна зала, арт-кафе, освітні та дитячі студії, креативні агентства – як комерційні, так і соціальні, - діляться планами учасниці «гаража ідей» Тетяна Плескач і Тетяна Баклажова. – Навіщо? Щоб наші гості ставали культурно багатшими, освіченішими. У нас уже є простір – будівля клубу на території колишнього «Ремзаводу», домовленості з майбутніми орендарями і згуртована команда. Тепер учимося вести бізнес і шукаємо стартовий капітал. Заробляти будемо на орендній платі, кав’ярні, концертах, показах, виставах, змаганнях.
«Соціальне підприємництво – дещо нове явище для Чернігівщини, - зазначила Наталія Дрозд, регіональних координатор проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» в Чернігівській області. Створення і подальший розвиток соціальних підприємств будуть сприяти вирішенню частини проблем суспільства».
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.