Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 18:28:45

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом продажу фейкового моторолера

08.06.2018   07:41

Чергове звернення з приводу Інтернет-шахрайства зареєстроване на Чернігівщині.

До варвинських правоохоронців звернулася 45-річна жителька райцентру. Вона повідомила поліцейським, що знайшла у Інтернеті оголошення про продаж моторолера.

Зателефонувала продавцеві, домовилася про деталі угоди. Але головною умовою продавця була повна передоплата товару. Не замислюючись над наслідками, потерпіла перерахувала на картку афериста 9300 гривень.

Як тільки гроші потрапили на рахунок шахрая, його телефон одразу перестав відповідати, а оголошення про продаж трактору з мережі одразу ж було видалено. Ошукана покупниця звернулася по допомогу до поліції.

Інформація про подію внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція вкотре нагадує громадянам про існуючу схему Інтернет-шахрайства: аферист виставляє на сайт товар нібито для продажу й пропонує здійснити його передоплату або перерахувати хоча б завдаток. Після того, як покупець перераховує гроші, зникає і оголошення про продаж товару, і перестає відповідати контактний телефон шахрая.

Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба:
- користуватися виключно перевіреними Інтернет-магазинами;
- використовувати тільки післяплату: отримав товар – заплатив гроші, ніяких передплат чи завдатків.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36

Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини