Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 09:07:17

Пряма телефонна лінія "Суспільство проти корупції”

06.07.2012   12:17Агенцiя

5 липня в Управлінні державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області відбулася чергова спільна з Державною податковою службою в області пряма телефонна лінія "Суспільство проти корупції”.

Відповіді та роз’яснення громадянам, що звернулись на пряму лінію надали заступник начальника Управління Ірина Галайко та старший оперуповноважений відділу внутрішньої безпеки при ДПС в Чернігівській області управління внутрішньої безпеки ДПС України Ігор Іваненко.

Протягом години до Управління із запитаннями звернулись як жителі міста так і області. З якими ж питаннями вони звертались?

Питання стосувались роз’яснень деяких положень Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” та Закону України „Про державну службу” (нова редакція). А саме: незаконного отримання посадовцями матеріальних благ, обмежень для певного кола службовців щодо перебування у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб, притягнення до відповідальності за корупційні діяння (раніше державні службовці за корупційні діяння притягалися лише до адміністративної відповідальності, наразі Закон передбачає 4 види відповідальності – кримінальну, цивільно-правову, адміністративну та дисциплінарну), особливостей звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Також багато на пряму лінію надійшло запитань щодо проведення спеціальної перевірки відносно осіб, які претендують на посади державної служби, виявлення розбіжностей данних про доходи декларанта з даними Центру бази даних ДПС України, відповідальності за неправдиві дані вказані в декларації.

Також на гарячу лінію телефонували громадяни, питання яких не стосувалися теми боротьби з корупцією, але нікому не відмовили у допомозі - допомагали юридичними порадами.

Пряма телефонна лінія „Суспільство проти корупції” проводиться в Управлінні держслужби спільно з правоохоронними органами щомісяця і діє вже четвертий рік поспіль.

Створена вона з метою координації спільних зусиль щодо виявлення та припинення корупційних діянь і інших правопорушень, пов’язаних з корупцією. А також, як одна з форм роботи зі зверненнями громадян, що надає можливість одержати відповіді на свої запитання в телефонному режимі, сприяє обізнаності у питаннях законодавства, зокрема антикорупційного, про державну службу, службу в органах місцевого самоврядування. І, звичайно, мають профілактичну мету.

Наступна спільна з правоохоронними органами пряма телефонна лінія відбудеться 2 серпня цього року.

Звертайтесь і отримуйте фахові роз’яснення на свої запитання.


За повідомленням Управлінні державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів 09:01

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 9 квітня до 8:00 10 квітня 2020 року.

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів  у власної матері

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів у власної матері 08:36

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова 03.04.2020 місцевого мешканця визнано винним за крадіжку двох телевізорів у власної матері (ч. 2 ст. 185 КК України).

Прилуцька поліція притягнула до відповідальності порушника умов самоізоляції

Прилуцька поліція притягнула до відповідальності порушника умов самоізоляції 08:31

Прилучанин повернувся з-за кордону, але в порушення умов самоізоляції покинув домівку. Правоохоронці оперативно розшукали його та склали адміністративний протокол.