Стартував Конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" 2018 року
У Мінрегіоні розпочався Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.
Метою Конкурсу є відбір, відзначення і поширення кращих практик за темами:
Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах.
Це можуть бути практики розвитку регіону/району/громади, реалізовані у рамках власної стратегії розвитку та за рахунок власних ресурсів (у тому числі, не менш як 50% — за кошти місцевого бюджету),наприклад:
розбудова соціальної інфраструктури;
громадські простори;
туристичні об’єкти, програми та маршрути;
освітні, культурні, молодіжні, спортивні проекти;
ІТ-інфраструктура та технології;
інші практики розвитку відповідно до визначених стратегічних цілей.
Формування безпечного життєвого середовища.
Приклади таких практик:
комплексні рішення (центри безпеки, системи оповіщення населення);
забезпечення правопорядку, громадської безпеки (муніципальна варта);
забезпечення пожежної безпеки (добровільні пожежні дружини);
вирішення проблеми сміття (системи роздільного збирання, утилізації);
підвищення безпеки на дорогах (тротуари, освітлення пішохідних переходів);
створення комфортної транспортної інфраструктури;
забезпечення екологічної безпеки, переходу на відновлювальні джерела енергії;
створення та функціонування структур, платформ з управління безпекою.
Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку.
Інклюзивне суспільство – це суспільство, в якому усі його члени мають рівні можливості. Приклади:
формування інклюзивного середовища – коли всі люди, незалежно від їхніх особливостей, мають рівні права та можливості;
забезпечення для людей з особливими потребами доступності до інформації та до ресурсів;
приклади залучення різних категорій населення, зокрема соціально вразливих;
молодіжні ради при органі місцевого самоврядування, творчі майстерні та інші молодіжні формати участі в розвитку;
ради старійшин та інші формати участі літніх людей у розвитку;
жіночі ради та інші формати залучення жінок до справ громади;
практики розвитку, засновані на культурному, етнічному та іншому різноманітті.
Прийом заявок триватиме до 30 вересня.
Відзначення переможців традиційно відбудеться наприкінці року.
Партнером Мінрегіону в проведенні Конкурсу є Програма РЄ «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»
Детальніше про Конкурс можна дізнатися тут.
Нагадаємо, що протягом 2014 – 2017 років кращими визнано 108 практик.
За цей період найвищий відсоток успішних практик від кількості поданих на конкурс заявок у Волинській (37%), Вінницькій (36%) та Івано-Франківській (36%) областях.
Переможці Конкурсу, окрім відзнак Мінрегіону та Ради Європи, були нагороджені поїздками до Республік Болгарії, Польщі, Латвії.
Наразі в рамках Конкурсу Мінрегіоном разом із Програмою РЄ проводяться семінари з обміну досвідом на базі органів місцевого самоврядування, практики яких визнано кращими у 2017 році. Так, 22-23 травня 2018 року семінар відбувся у містах Дунаївці та Хмельницький Хмельницької області. А вже 4-5 червня у м. Дрогобич Львівської області та м. Івано-Франківськ відбудеться семінар з питань прозорості та підзвітності місцевого самоврядування.
Останні новини Чернігівщини
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії! 15:09
Історичний тріумф українських шахістів у Чорногорії!
Надзвичайні події в області за останню добу 10:07
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13
В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10
28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.
Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.