Створити належні умови для лікування фтизіатричних хворих з психіатричними розладами
30 травня у приміщення КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» відбулося засідання робочої групи з вивчення ситуації, що склалася у відділенні № 11 комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Засідання провів перший заступник голови обласної ради, очільник робочої групи Валентин Мельничук за участю членів робочої групи: заступника головного лікаря з медичної частини КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Сергія Лебедєва, начальника відділу кадрів КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Ірини Ленько, представників Громадської ради при обласній державній адміністрації Тамари Петрової, Івана Осадціва, Володимира Приходька, Наталії Проскуріної, В'ячеслава Родимченка, Ігоря Ушкевича.
Про ситуацію в медичному закладі та шляхи вирішення порушеної проблеми членів робочої групи поінформував голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун. Він розповів, що за останні 20 років захворюваність на туберкульоз зросла у 2 – 2,5 рази. До вже існуючих форм захворювання додалися нові. Отож пацієнти з різними формами туберкульозу потребують роздільного лікування. Саме тому в обласному протитуберкульозному диспансері зараз ведуться роботи із впровадження світової практики, коли кожен пацієнт проходить терапію в окремому боксі. За словами виступаючого, в очолюваному ним закладі зараз функціонує 355 ліжок. Відповідно до медичних протоколів, лікування хворих проводиться здебільшого амбулаторно. Чернігівським обласним протитуберкульозним диспансером впроваджено контрольовану форму лікування, що, зокрема, здійснюється в тому числі і за допомогою Skype зв'язку. Для створення відповідних умов для пацієнтів диспансеру, серед іншого, здійснено перекриття даху, водовідведення ґрунтових вод, відкрито пральню тощо. В числі нагальних питань – побудова очисних споруд, дренажної системи та інші заходи.
Далі, на виконання доручення попереднього засідання робочої групи, Микола Дейкун поінформував присутніх про плани щодо підготовки приміщення протитуберкульозного диспансеру для переведення фтизіатричних хворих з відділення № 11 КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».
Як повідомив головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко, у результаті проведеного аналізу встановлено, що 10-15 відсотків пацієнтів з психіатричними розладами є хворими на туберкульоз і потребують лікування в обласному протитуберкульозному диспансері.
Члени робочої групи підтримали озвучені головними лікарями медичних установ пропозиції щодо переведення даної категорії хворих на лікування до обласного протитуберкульозного диспансеру.
Під час засідання прозвучало декілька варіантів стосовно шляхів вирішення порушених питань. Мова йшла про виконання робіт з ремонту будівлі відділення №11 обласної психоневрологічної лікарні, інвентаризації приміщень медичних установ, уточнення меж земельних ділянок території у Чернігові по вулиці Мазепи, 3, переведення стаціонарних відділень із центральної частини міста, а також створення Центру реабілітації учасників АТО та дітей загиблих воїнів.
В результаті обговорення учасники засідання рекомендували: організувати і провести круглий стіл за участю членів робочої групи, Громадської ради облдержадміністрації, а також представників обласної ради, облдержадміністрації, міської ради щодо вирішення порушених проблемних питань; управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації надати технічну документацію та підготувати план проведення реконструкції приміщень; звернутися до депутатів обласної ради з проханням виділити кошти за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання депутатських повноважень, а також звернутися до народних депутатів України від Чернігівщини щодо виділення коштів з державного бюджету на вирішення озвучених проблем.
Наступне засідання робочої групи заплановано провести через три тижні.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).