Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 05:11:29

Створити належні умови для лікування фтизіатричних хворих з психіатричними розладами

31.05.2018   08:45Агенцiя

30 травня у приміщення КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» відбулося засідання робочої групи з вивчення ситуації, що склалася у відділенні № 11 комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Засідання провів перший заступник голови обласної ради, очільник робочої групи Валентин Мельничук за участю членів робочої групи: заступника головного лікаря з медичної частини КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Сергія Лебедєва, начальника відділу кадрів КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Ірини Ленько, представників Громадської ради при обласній державній адміністрації Тамари Петрової, Івана Осадціва, Володимира Приходька, Наталії Проскуріної, В'ячеслава Родимченка, Ігоря Ушкевича.

Про ситуацію в медичному закладі та шляхи вирішення порушеної проблеми членів робочої групи поінформував голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун. Він розповів, що за останні 20 років захворюваність на туберкульоз зросла у 2 – 2,5 рази. До вже існуючих форм захворювання додалися нові. Отож пацієнти з різними формами туберкульозу потребують роздільного лікування. Саме тому в обласному протитуберкульозному диспансері зараз ведуться роботи із впровадження світової практики, коли кожен пацієнт проходить терапію в окремому боксі. За словами виступаючого, в очолюваному ним закладі зараз функціонує 355 ліжок. Відповідно до медичних протоколів, лікування хворих проводиться здебільшого амбулаторно. Чернігівським обласним протитуберкульозним диспансером впроваджено контрольовану форму лікування, що, зокрема, здійснюється в тому числі і за допомогою Skype зв'язку. Для створення відповідних умов для пацієнтів диспансеру, серед іншого, здійснено перекриття даху, водовідведення ґрунтових вод, відкрито пральню тощо. В числі нагальних питань – побудова очисних споруд, дренажної системи та інші заходи.

Далі, на виконання доручення попереднього засідання робочої групи, Микола Дейкун поінформував присутніх про плани щодо підготовки приміщення протитуберкульозного диспансеру для переведення фтизіатричних хворих з відділення № 11 КЛПЗ«Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Як повідомив головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко, у результаті проведеного аналізу встановлено, що 10-15 відсотків пацієнтів з психіатричними розладами є хворими на туберкульоз і потребують лікування в обласному протитуберкульозному диспансері.

Члени робочої групи підтримали озвучені головними лікарями медичних установ пропозиції щодо переведення даної категорії хворих на лікування до обласного протитуберкульозного диспансеру.

Під час засідання прозвучало декілька варіантів стосовно шляхів вирішення порушених питань. Мова йшла про виконання робіт з ремонту будівлі відділення №11 обласної психоневрологічної лікарні, інвентаризації приміщень медичних установ, уточнення меж земельних ділянок території у Чернігові по вулиці Мазепи, 3, переведення стаціонарних відділень із центральної частини міста, а також створення Центру реабілітації учасників АТО та дітей загиблих воїнів.

В результаті обговорення учасники засідання рекомендували: організувати і провести круглий стіл за участю членів робочої групи, Громадської ради облдержадміністрації, а також представників обласної ради, облдержадміністрації, міської ради щодо вирішення порушених проблемних питань; управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації надати технічну документацію та підготувати план проведення реконструкції приміщень; звернутися до депутатів обласної ради з проханням виділити кошти за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання депутатських повноважень, а також звернутися до народних депутатів України від Чернігівщини щодо виділення коштів з державного бюджету на вирішення озвучених проблем.

Наступне засідання робочої групи заплановано провести через три тижні.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.