Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 02:55:06

Тварину повернуто у природне середовище існування. ФОТО

06.07.2012   10:15

Під час перевірки інформації, яка надійшла за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від жителів м.Чернігова, щодо знаходження по вул. Попудренка черепахи, з виїздом на місце, Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області дійсно було виявлено на вулиці черепаху рідкісної породи – Європейська болотяна.

Європейська болотяна черепаха

Європейська болотяна черепаха

Ймовірно, що її було вилучено з природного середовища відпочиваючими, які привезли її до міста та, незабаром, викинули. Цей вчинок тягне за собою відповідальність згідно природоохоронного законодавства, адже у місті тварина, скоріше за все, загинула б. Горе-господаря інспекторам встановити не вдалося.

Екологами того ж дня було врятовано рідкісного представника земноводних та випущено у природне середовище, що відповідає умовам існування.

Нагадуємо, що відповідно до Законів України “Про тваринний світ” та “Про захист тварин від жорстокого поводження” Державна екологічна інспекція у Чернігівській області проводить перевірки місць відпочинку громадян по виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами. У разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства вживаються заходи відповідного впливу. Згідно ст. 85 КУпАП до порушників застосовуються заходи впливу: попередження або штраф від 102 до 1020 грн., а якщо при вилученні тварини із природного середовища сталося поранення або загибель тварини – штраф від 1020 до 2040 грн.

Нагадаємо, що останніми роками значно зменшилася популяція європейської болотяної черепахи, що пов’язане з масовим відловом з метою утримання її в неволі. Найбільше відловлюють у період яйцекладки самок, чим завдають подвійну шкоду: майбутньому потомству і самці, яка часто в неволі від поганого утримання гине.


Довідково: Європейська болотяна черепаха – це вид черепахи, що водиться в Україні, занесений у Міжнародну червону книгу Всесвітньої спілки охорони природи (IUCN) як вид, що знаходиться під загрозою зникнення та внесений до списку рідкісних видів тварин Європи. Ця черепаха швидко повзає і плаває завдяки перетинкам між пальцями. Раз на 15-20 хвилин черепахи підіймаються на поверхню водойми, в якій живуть, щоб запастися повітрям. Також вони регулярно приймають ”сонячні ванни” на березі. Цей вид черепах поширений повсюдно, навіть у степовій зоні завдяки наявності великих річок та їх приток: Дунаю, Дніпра, Дністра, Бугу та інших. Оселяється болотяна черепаха у водоймах відкритих рівнин. Населяє водойми з стоячою або слабо проточною водою: заплави річок, озера, ставки, болота, меліоративні канали тощо. Довжина панцира болотяної черепахи досягає інколи 30 см. Щойно вилуплені черепашенята мають довжину панцира 2,3-3,3 см. У віці від 6 до 15 років болотяна черепаха стає статевозрілою.


Державна екологічна інспекція у Чернігівській області дякує, небайдужим до навколишнього природного середовища громадянам, які зателефонували до Інспекції та не дали загинути тварині.
 

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).