За прокурорського втручання попереджено незаконне відчуження 2 га землі вартістю 43 млн. грн.
Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури в межах реалізації представницьких повноважень відреаговано на порушення вимог законодавства при розпорядженні землями історико-культурного призначення.
Як встановлено, у 2011 році одним із товариств придбано нежитлові будівлі та споруди, розташовані на території однієї із сільських рад Варвинського району. У подальшому рішенням цієї ради суб’єкту господарювання надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою для відведення вказаної земельної ділянки площею 2 га для обслуговування нежитлових будівель та споруд.
При цьому, 1 га придбаної землі сформовано за рахунок земель історичного поселення «Журавка-Захід», яке наказом Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації віднесено до об’єктів культурної спадщини.
Реагуючи на порушення вимог закону, Прилуцькою місцевою прокуратурою скеровано до Чернігівського окружного адміністративного суду позов про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.
05.04.2018 судом винесено рішення про задоволення позовних вимог прокурора у повному обсязі, яке набрало законної сили.
22.05.2018 органом місцевого самоврядування рішення суду виконано. Земельна ділянка зарахована до земель запасу сільської ради.
Завдяки прокурорського втручання попереджено незаконне відчуження 2 га землі вартістю 43 млн. грн.
Варвинський відділ Прилуцької місцевої прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Дві лікарні Чернігова отримали 44 сучасні ліжка інтенсивної терапії від американських партнерів 10:52
Допомога надійшла в обласну та другу міську лікарні від Міжнародного Благодійного Фонду «Підтримка Лікарень України» (Support Hospitals in Ukraine Foundation, США).
Безбар’єрна література: на Чернігівщині створюють аудіофонд книг місцевих авторів 10:28
В області триває робота над створенням безбар’єрного культурного середовища та забезпеченням рівного доступу до інформації, мистецтва й українського слова для всіх категорій населення – незалежно від життєвих обставин чи стану здоров’я.
До річниці з дня народження Івана Мазепи у Чернігові презентували книгу про розбудову Гетьманщини 09:45
Видатний український політичний і державний діяч Іван Мазепа народився 20 березня 1639 року у шляхетській православній родині на хуторі Мазепинці Київського воєводства (неподалік від Білої Церкви).
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:20
Протягом минулої доби зареєстровано 31 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 30 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
26 березня: цей день в Україні і світі 08:14
День 1492 Російська агресія - Day 1492 Russian aggression