Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:00:19

Стан та перспективи розвитку заповідної справи Чернігівської області

05.07.2012   09:14

Відповідно до Плану консультацій Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, 4 липня 2012 року відбулась зустріч з громадськістю з питань стану та перспектив розвитку заповідної справи на Чернігівщині.

Представники Держуправління охоронприроди та Держекоінспекції в області, громадськості та регіональних ЗМІ обговорили перспективи розширення мережі об'єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу.

Станом на 01.01.2012 року ПЗФ області нараховує 656 об єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6 % площі області (середній відсоток по Україні - 5,9 %).
Природно-заповідний фонд складають 8 категорій об'єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський", 443 заказник, 137 пам'яток природи, 19 парків-пам яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки "Тростянець" загальнодержавного значення та "Прилуцький" місцевого значення, Менський зоопарк.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в області приділяється велика увага роботі з питань розвитку ПЗФ Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку "Дніпровсько-Деснянське міжріччя", розширенню території Ічнянського національного природного парку. 

В 2012 році планується створення нових об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському, Ріпкинському та Корюківському районах.

По кількості заповідних об'єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об'єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об'єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов'язань, але не всі зобов'язання виконуються належним чином.

Довідково: Загальна площа Мезинського національного природного парку - понад 31 тис. га, в тому числі 8,5 тис. га земель, що надані йому в постійне користування, та більше 22 тис. га земель, що включені до його складу без вилучення у землекористувача.

Ічнянський НПП (загальна площа парку становить біля 10 тис. га) засновано з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових і унікальних лісостепових природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів у верхів'ї р. Удай. За своїм природним потенціалом територія парку не має альтернативи в північному районі Лівобережного лісостепу і характеризується великою екологічною цінністю.

Мезинський та Ічнянський національні природні парки є бюджетними, природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення і входять до складу природно-заповідного фонду України. Охороняються як національне надбання, щодо яких встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання.


Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.