Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 06:15:31

Стан та перспективи розвитку заповідної справи Чернігівської області

05.07.2012   09:14

Відповідно до Плану консультацій Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, 4 липня 2012 року відбулась зустріч з громадськістю з питань стану та перспектив розвитку заповідної справи на Чернігівщині.

Представники Держуправління охоронприроди та Держекоінспекції в області, громадськості та регіональних ЗМІ обговорили перспективи розширення мережі об'єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу.

Станом на 01.01.2012 року ПЗФ області нараховує 656 об єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6 % площі області (середній відсоток по Україні - 5,9 %).
Природно-заповідний фонд складають 8 категорій об'єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський", 443 заказник, 137 пам'яток природи, 19 парків-пам яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки "Тростянець" загальнодержавного значення та "Прилуцький" місцевого значення, Менський зоопарк.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в області приділяється велика увага роботі з питань розвитку ПЗФ Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку "Дніпровсько-Деснянське міжріччя", розширенню території Ічнянського національного природного парку. 

В 2012 році планується створення нових об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському, Ріпкинському та Корюківському районах.

По кількості заповідних об'єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об'єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об'єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов'язань, але не всі зобов'язання виконуються належним чином.

Довідково: Загальна площа Мезинського національного природного парку - понад 31 тис. га, в тому числі 8,5 тис. га земель, що надані йому в постійне користування, та більше 22 тис. га земель, що включені до його складу без вилучення у землекористувача.

Ічнянський НПП (загальна площа парку становить біля 10 тис. га) засновано з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових і унікальних лісостепових природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів у верхів'ї р. Удай. За своїм природним потенціалом територія парку не має альтернативи в північному районі Лівобережного лісостепу і характеризується великою екологічною цінністю.

Мезинський та Ічнянський національні природні парки є бюджетними, природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення і входять до складу природно-заповідного фонду України. Охороняються як національне надбання, щодо яких встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання.


Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.