Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 10:11:33

Стан та перспективи розвитку заповідної справи Чернігівської області

05.07.2012   09:14

Відповідно до Плану консультацій Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, 4 липня 2012 року відбулась зустріч з громадськістю з питань стану та перспектив розвитку заповідної справи на Чернігівщині.

Представники Держуправління охоронприроди та Держекоінспекції в області, громадськості та регіональних ЗМІ обговорили перспективи розширення мережі об'єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу.

Станом на 01.01.2012 року ПЗФ області нараховує 656 об єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6 % площі області (середній відсоток по Україні - 5,9 %).
Природно-заповідний фонд складають 8 категорій об'єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський", 443 заказник, 137 пам'яток природи, 19 парків-пам яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки "Тростянець" загальнодержавного значення та "Прилуцький" місцевого значення, Менський зоопарк.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в області приділяється велика увага роботі з питань розвитку ПЗФ Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку "Дніпровсько-Деснянське міжріччя", розширенню території Ічнянського національного природного парку. 

В 2012 році планується створення нових об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському, Ріпкинському та Корюківському районах.

По кількості заповідних об'єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об'єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об'єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов'язань, але не всі зобов'язання виконуються належним чином.

Довідково: Загальна площа Мезинського національного природного парку - понад 31 тис. га, в тому числі 8,5 тис. га земель, що надані йому в постійне користування, та більше 22 тис. га земель, що включені до його складу без вилучення у землекористувача.

Ічнянський НПП (загальна площа парку становить біля 10 тис. га) засновано з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових і унікальних лісостепових природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів у верхів'ї р. Удай. За своїм природним потенціалом територія парку не має альтернативи в північному районі Лівобережного лісостепу і характеризується великою екологічною цінністю.

Мезинський та Ічнянський національні природні парки є бюджетними, природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення і входять до складу природно-заповідного фонду України. Охороняються як національне надбання, щодо яких встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання.


Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:31

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 вересня до 8:00 30 вересня 2020 року.

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх,  засуджено до 5 років позбавлення волі

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх, засуджено до 5 років позбавлення волі 08:46

Судовий розгляд резонансної дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 5 лютого 2020 року, завершено. Публічне обвинувачення стосовно 21-річного уродженця Броварського району Київської області підтримували у суді прокурори Чернігівської обласної прокуратури.

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів 08:35

Поліцейські встановили особу підозрюваного у ввезенні в Україну та розповсюдженні на її території предметів порнографічного характеру.

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни 08:20

29 вересня о 13:50 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни.