Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 12:10:44

У Чернігові на оздоровлення дітей влітку виділено майже 2 млн. грн.

05.07.2012   08:11Агенцiя

У Чернігові триває дитяча оздоровча кампанія 2012 року. Міський голова Олександр Соколов разом із журналістами відвідав дитячий оздоровчий заклад “Дружба” міської лікарні № 1.

За словами О.Соколова, оздоровча кампанія традиційно належить до пріоритетних напрямів діяльності міської влади. У постійному режимі, починаючи з травня, працює міська координаційна рада з питань оздоровлення дітей та учнівської молоді. Під час її засідань розглядаються всі питання, пов’язані з організацією літнього відпочинку дітей.

Цього року з міського бюджету на проведення оздоровчої кампанії 2012 року у Чернігові виділено 1,947 млн. грн., що на 0,5 млн. грн. більше, ніж торік. З них: 250 тис. грн. – на організацію оздоровлення дітей міста у закладі охорони здоров’я “Реабілітаційний центр “Відродження”; 700 тис. грн. – на відпочинок школярів у пришкільних таборах; понад 1 млн. грн. – на дитячий заклад санаторного типу “Дружба”.

Крім того, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – одним з основних суб’єктів оздоровчої роботи у місті – на оздоровлення дітей передбачено 1 млн. 30 тис. грн.

Також значний внесок в оздоровлення чернігівських дітей вносять профспілки, громадські організації, благодійні фонди та релігійні громади. У цьому контексті варто згадати обласне відділення Дитячого фонду України, римо-католицьку громаду, які організовують традиційний відпочинок для дітей як на курортах України, так і за її межами.

Журналісти разом з Олександром Соколовим мали змогу ознайомитися з роботою дитячого оздоровчого закладу санаторного типу “Дружба”, що розпочав свою роботу з 19 червня. Улітку тут планується оздоровити 540 дітей (від 7 до 14 років) упродовж 3 змін по 21 календарному дню. За словами головного лікаря міської лікарні №1 Андрія Жиденка, діти до закладу направляються безкоштовно із дитячих поліклінік, особлива увага приділяється дітям соціально уразливих категорій. У “Дружбі” школярі не тільки відпочивають, спілкуються з однолітками, а й проходять оздоровчі процедури. Для юних чернігівців у таборі організовано повноцінне 5-ти разове харчування та змістовне дозвілля.

А.Жиденко підкреслив, що заклад є унікальним, оскільки діє у структурі міської лікарні.

Міський голова передав дитячому оздоровчому закладу “Дружба” подарунок – музичний центр, придбаний за сприяння фонду “Майбутнє Чернігова”.

Спілкуючись із журналістами, О.Соколов зазначив, що перші тижні діяльності фонду продемонстрували – однією з важливих проблем для чернігівців є недостатня кількість дитячих майданчиків. У Чернігові виконується відповідна програма, однак коштів недостатньо, щоб відразу вирішити цю проблему у масштабах міста. Тому міський голова звернувся до підприємців і просто небайдужих чернігівців підтримати ініціативу Фонду “Майбутнє Чернігова” щодо спорудження дитячих майданчиків у чернігівських дворах.


Довідково: За даними Головного управління статистики у Чернігівській області, на сьогодні у Чернігові проживають 23029 дітей шкільного віку. Значну частину з них складає учнівська молодь соціально уразливих категорій, зокрема:
– діти-сироти та позбавлені батьківського піклування (їх в місті 278);
– діти-інваліди (планується оздоровити 250);
– постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (планується оздоровити 550 дітей);
– діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (планується оздоровити понад 1000 дітей);
– діти, які перебувають на диспансерному обліку (планується оздоровити 300 дітей).

Місцеву оздоровчу базу влітку цього року складають:
– Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій “Зелений гай”;
– Заклад охорони здоров’я “Реабілітаційний центр “Відродження”;
– Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу “Дружба”;
– 34 пришкільні табори, які працювали з 1 до 21 червня .

Заклад охорони здоров’я “Реабілітаційний центр “Відродження” проводить комплексну реабілітацію важкохворих дітей-інвалідів та дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з ураженням психоневрологічної сфери, порушенням опорно-рухового апарату. Влітку 2012 року за рахунок бюджетних коштів планується оздоровити 27 дітей.

Комунальний лікувально-профілактичний заклад Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій “Зелений гай” забезпечує санаторну реабілітацію дітей Чернігівської області із груп ризику інфікування та захворювання на туберкульоз, здійснює спеціальні протитуберкульозні та загальнооздоровчі заходи. Санаторій функціонує цілорічно, розрахований на 100 ліжок, для дітей та підлітків від 6 до 18 років. Улітку цього року буде організовано 4 заїзди дітей з терміном перебування 21 день та планується оздоровити близько 130 дітей з м. Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:15

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах 10:49

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 3 га.

Переможці конкурсу дитячого малюнка

Переможці конкурсу дитячого малюнка "Кольорове місто" отримали нагороди 10:35

На майданчику біля краєзнавчого музею 17 вересня відбулося вручення нагород переможцям конкурсу «Кольорове місто», який стартував у квітні цього року.

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік 10:27

Продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік. Прийом проектів буде проводитися до 30 вересня 2020 року.

Виставка творів Леоніда Могучова

Виставка творів Леоніда Могучова "Духовна спадщина України" 10:20

Відкрилася виставка талановитого чернігівського художника-графіка Леоніда Могучова «Духовна спадщина України» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».