Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 14:36:18

Прокуратурою у судовому порядку доведено протиправність оформлення права власності на нерухоме майно шляхом постановлення незаконного судового рішення

17.05.2018   08:09Агенцiя

Установлено, що рішенням одного із районних судів області за фізичною особою визнано право власності на нерухоме майно – ангар площею понад 450 кв. м.

При ухваленні рішення судом враховано лише інформацію сільської ради, на території якої знаходиться вказане майно, та відомості громадянина щодо набуття нерухомості на підставі договору купівлі-продажу.
Ураховуючи положення цивільного законодавства щодо набувальної давності, суд визнав право власності на вказане майно за фізичною особою.

Разом з цим, в порушення вимог законодавства судом не надано належної оцінки достовірності та обґрунтованості фактів на підтвердження відкритості володіння цим майном, несплати протягом тривалого часу платежів до бюджету за фактичне використання земельної ділянки, здійснення господарської діяльності протягом понад 10 років та без повідомлення про це відповідних органів державної влади.

Вивченням доводів судового рішення та співставленням інформацій, які надавалися органом місцевого самоврядування державним підприємствам, установам та організаціям, у т.ч. правоохоронним органам, установлено значні невідповідності з даними, наданими суду.
   
Наведене стало підставою до оскарження вказаного судового рішення в апеляційному порядку.
   
Доводи прокуратури області підтримано судом апеляційної інстанції, постановою суду від 14.05.2018 незаконне судове рішення районного суду скасовано, у задоволенні позову про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю відмовлено.


Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 14:11

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 13:03

25 травня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Ічня: вкрали поличку до меморіальної дошки на честь духовного лідера кримських татар

Ічня: вкрали поличку до меморіальної дошки на честь духовного лідера кримських татар 12:48

20 травня, коли учасники меморіального заходу вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року здійснилипокладання квітів до меморіальної дошки національного героя та духовного лідера кримських татар Номана Челебіджіхана (1885-1918 роки), яка знаходиться на фасаді будівлізалізничного вокзалу районного центру Ічня, була відсутня поличка для покладання квітів.

Конкурс мінігрантів на посилення програм соціального захисту в умовах пандемії COVID-19

Конкурс мінігрантів на посилення програм соціального захисту в умовах пандемії COVID-19 12:12

У відповідь на епідемію COVID-19 та викликані нею соціальні наслідки, благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках проєкту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в Україні», за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс мінігрантів.

Діяльність пасажирського автотранспорту Чернігівської  області. ДОВІДКА

Діяльність пасажирського автотранспорту Чернігівської області. ДОВІДКА 12:02

Упродовж 2019 р. послугами пасажирського транспорту області скористалися 78 млн пасажирів. Частка автомобільного транспорту в загальному обсязі пасажирських перевезень становила 48%.