За позовом прокуратури області стягнуто до бюджету понад 100 тис. грн. збитків, завданих злочином
Питання повноти стягнення коштів до бюджету є одним з пріоритетів в роботі органів прокуратури області. При цьому прокурорами забезпечується не лише відстоювання у суді поданих позовів, а й контролюється подальший хід виконання судових рішень.
Особлива увага при цьому звертається на виконання вироків суду, якими стягнуто на користь бюджету шкоду, завдану злочинами.
Так, вироком Деснянського районного суду м. Чернігова, винесеним ще у 2015 році, керівник одного з підприємств визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України - службове підроблення офіційних документів з метою ухилення від сплати податків.
Одночасно з винного стягнуто завдані злочином збитки, що виразилися в недоотриманні бюджетом податку на додану вартість в розмірі 1,4 млн грн.
Оскільки рішення суду залишалося невиконаним, реалізуючи повноваження, визначені ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурором вивчено повноту вжитих державним виконавцем заходів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та встановлено ряд порушень щодо неналежного отримання та опрацювання інформації про майновий стан боржника.
За втручання прокурора виявлено належні боржнику дві земельні ділянки у Чернігівському районі, на які держвиконавцем у подальшому накладено арешт. Отримані від реалізації однієї ділянки кошти в сумі понад 100 тис. грн. вже перераховано на відповідні бюджетні рахунки.
Робота з цих питань триває.
Прес-служба прокуратури області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.