Захистимо заповідні території від браконьєрів
У відповідності до Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться у межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.

Одним із способів захисту природи від небажаного впливу людини, або навіть від повного її знищення, є збереження середовища існування рослинного і тваринного світу через створення заповідних територій. Лише вони здатні зберегти хоча б частину дикої природи такою, якою вона є насправді.
Чернігівська область є лідером в Україні за кількістю об'єктів природно-заповідного фонду. До їх числа входять і об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, в тому числі: ботанічні заказники - "Оболонський" (Коропський район), "Середовщина" (Ніжинський район), "Путивський" (Новгород-Сіверський район), "Брецький" (Корюківський район), гідрологічні заказники - "Болото мох" (Сновський район), "Дорогинський" (Ічнянський район), "Кравчукове болото" (Ніжинський район), ландшафтний заказник "Замглай" (Ріпкинський район) та інші.
Такі території та об'єкти підлягають особливій охороні відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Не зважаючи на те, що в Україні повністю заборонено полювання в природних заповідниках; заповідних зонах біосферних заповідників, національних парків, ландшафтних регіональних парків; заказниках; заповідних урочищах, браконьєрство залишається реальною загрозою чисельності диких тварин в них. Зокрема, спорудження мисливських веж для індивідуального і облавного полювання слугує створенню сприятливих умов для знищення тварин браконьєрами.
Але виявити мисливські вежі, споруджені в глухих місцях, що заховані між деревами або облаштовані безпосередньо на деревах, силами лише працівників Державної екологічної інспекції дуже складно, оскільки об'єкти природно-заповідного фонду розміщені на значній території області.
Настала тепла пора року, сприятлива для походів, екскурсій, відпочинку на природі, тому звертаємось до небайдужих громадян, активістів, громадських організацій з проханням допомогти виявляти можливі місця браконьєрських засідокна територіях природно-заповідного фонду, в тому числі про місця обладнання мисливських веж. Про факти браконьєрства та координати облаштованих засідок просимо повідомляти до Державної екологічної інспекцій у Чернігівській області за номером 651-362, електроннаадреса chernigiv@dei.gov.ua або до Національної поліції.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.