Захистимо заповідні території від браконьєрів
У відповідності до Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться у межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.

Одним із способів захисту природи від небажаного впливу людини, або навіть від повного її знищення, є збереження середовища існування рослинного і тваринного світу через створення заповідних територій. Лише вони здатні зберегти хоча б частину дикої природи такою, якою вона є насправді.
Чернігівська область є лідером в Україні за кількістю об'єктів природно-заповідного фонду. До їх числа входять і об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, в тому числі: ботанічні заказники - "Оболонський" (Коропський район), "Середовщина" (Ніжинський район), "Путивський" (Новгород-Сіверський район), "Брецький" (Корюківський район), гідрологічні заказники - "Болото мох" (Сновський район), "Дорогинський" (Ічнянський район), "Кравчукове болото" (Ніжинський район), ландшафтний заказник "Замглай" (Ріпкинський район) та інші.
Такі території та об'єкти підлягають особливій охороні відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Не зважаючи на те, що в Україні повністю заборонено полювання в природних заповідниках; заповідних зонах біосферних заповідників, національних парків, ландшафтних регіональних парків; заказниках; заповідних урочищах, браконьєрство залишається реальною загрозою чисельності диких тварин в них. Зокрема, спорудження мисливських веж для індивідуального і облавного полювання слугує створенню сприятливих умов для знищення тварин браконьєрами.
Але виявити мисливські вежі, споруджені в глухих місцях, що заховані між деревами або облаштовані безпосередньо на деревах, силами лише працівників Державної екологічної інспекції дуже складно, оскільки об'єкти природно-заповідного фонду розміщені на значній території області.
Настала тепла пора року, сприятлива для походів, екскурсій, відпочинку на природі, тому звертаємось до небайдужих громадян, активістів, громадських організацій з проханням допомогти виявляти можливі місця браконьєрських засідокна територіях природно-заповідного фонду, в тому числі про місця обладнання мисливських веж. Про факти браконьєрства та координати облаштованих засідок просимо повідомляти до Державної екологічної інспекцій у Чернігівській області за номером 651-362, електроннаадреса chernigiv@dei.gov.ua або до Національної поліції.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.