Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 07:14:12

У Чернігові 7-8 травня перебуває офіційна делегація м. Меммінгена

07.05.2018   13:32

7 травня у Чернігові перебуває делегація м. Меммінгена. Німецьку делегацію очолює обербургомістр Манфред Шилдер. Їхній візит розпочався з офіційної зустрічі з Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком у Чернігівській міській раді.

Чернігів має 27–річну історію партнерських стосунків та побратимських зв’язків з Меммінгеном.

У вітальному слові Владислав Атрошенко зазначив, що він дуже радий бачити свого німецького колегу разом з дружиною та інших представників міської ради м. Меммінгена у нашому славному місті Чернігові, який має дуже древню історію.
- Символічним є те, що дата вашого візиту співпала з відзначенням Дня пам’яті та примирення. Хочу також зазначити, що наші люди, якого б віку вони не були, чітко відрізняють, що таке німці, а що таке фашизм. І на сьогодні більш актуальні - сьогоднішні відносини.
Для нас дуже важливо, щоби співпраця між нашими містами набирала більш реального економічного змісту. Щоб наші стосунки були більш тісними і сьогодні, і завтра. У першу чергу, нас цікавить обмін досвідом у місцевому самоврядуванні, в організації міського середовища, а також у комунікації місцевої влади зі своєю громадою. Нам дуже цікаво, як це щоденно відбувається в Німеччині та Меммінгені, зокрема.
Хочу подякувати за співпрацю, яка вже є сьогодні в галузях освіти, медицини, а також за те, що ви неодноразово приймали на відпочинок дітей учасників неоголошеної російсько-української війни. Але я все ж таки сподіваюся, що в майбутньому і наші підприємці зможуть знайти цікаві напрямки для співпраці, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також побажав приємного перебування в нашому місті та розповів гостям про ті заходи, які заплановані на сьогодні. Зокрема, відбудеться покладання квітів на Німецькому кладовищі в урочищі «Яцево», до братських могил в урочищі «Кривулівщина». Також всі учасники зустрічі покладуть квіти до пам’ятного знаку військовослужбовцям, загиблим в зоні АТО.

Обербургомістр Манфред Шилдер, у свою чергу, теж подякував за запрошення відвідати чудове місто – Чернігів. Він зазначив, що деякі представники німецької делегації вже не перший раз перебувають тут й відзначив дуже великий позитивний його розвиток і те, що наше місто стало більш квітучим та сучасним.

Манфред Шилдер також зазначив, що він з хвилюванням за український народ зустрів новину про анексію Криму та загалом політичну діяльність Росії по відношенню до України. І це ще одна причина того, що він має велике бажання підтримувати наше місто. Співпраця між містами має позитивні зрушення та буде й надалі продовжуватися.

- Партнерство – це не тільки справа паперів, а й міжособистісне спілкування між нами. Сподіваюся, що у подальшому ми матимемо багато спільних проектів, - сказав Манфред Шилдер.

Під час зустрічі керівники управлінь міської ради, зокрема, освіти, медицини та культури розповіли про результати співпраці з містом Меммінгеном. Зокрема, в листопаді 2017 року делегація представників професійно-технічної та загальної середньої освіти відвідала місто Меммінген з метою обміну досвідом розвитку освітньої галузі, впровадження інклюзивної системи у навчальних закладах. Дієві партнерські зв’язки з колегами мають Чернігівське вище професійне училище №15 та Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Чернігівська міська лікарня №2 тривалий час співпрацює з німецькими колегами в галузі охорони здоров’я, використовує чимало техніки і медичного обладнання, переданих сюди громадою Меммінгена. Реалізовуються також культурні проекти та оздоровлення дітей.


Довідково:

Німеччина однією з перших країн "Великої сімки" визнала незалежність України 26 грудня 1991 р. Вже 17 січня 1992 р. було встановлено дипломатичні відносини. Першим західним посольством в Україні також було посольство Німеччини.

Травень місяць є досить знаковим і щасливим у розвитку відносин з містом – партнером Меммінгеном. 27 років тому, у травні 1991 року, за направленням ротарі - клубу «Міжнародний клуб Левів» до Чернігова приїхав доктор Ервін Кратцер. Метою його візиту було визначення необхідної допомоги Німеччини медичним закладам Чернігова.

У тому ж році Чернігів вперше відвідав підприємець-меценат із м. Меммінгена Герман Пфайфер, який витратив на гуманітарні цілі дуже значну суму власних коштів. Зокрема, багатьом чернігівцям він допоміг у лікуванні за кордоном.

У травні 2016 року в Чернігові пройшли Дні Меммінгена за участю великої представницької та т
ворчої делегації нашого міста – партнера. У Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка була підписанна Угода між містами про партнерські стосунки та співпрацю.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року