Чернігівщина поминає своїх героїв
Після завершення Світлої Великодної Седмиці настає Радониця, коли всі православні християни згадують і моляться за своїх рідних і близьких, яких вже немає поруч.

Цієї неділі, 15 квітня, представники влади і громади Чернігівщини разом із родинами загиблих на сході України воїнів зібрались на міському цвинтарі «Яцево» аби разом розділити біль від тяжкої втрати, віддати данину шани і поваги героям Придесення, які за покиком серця стали на захист своєї держави, рідного краю, рідних і близьких.
Уже майже чотири роки, відколи триває військова агресія Росії та антитерористична операція в Донецькій та Луганській областях, тисячі наших мужніх земляків відстоюють свободу власної держави.
Вони гідно несуть службу у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України, в підрозділах спецпризначення, добровольчих формуваннях.
На превеликий жаль, 165 кращих синів Сіверського краю не повернулися з поля бою жорстокої війни. Вже 43 герої поховано в місті Чернігові, з них 41 воїн знайшов свій вічний спокій на кладовищі «Яцево».
Присутні поіменно згадали усіх воїнів, які загинули при виконанні військового обов’язку в зоні проведення антитерористичної операції, та вшанували їх світлу пам'ять хвилиною мовчання.
Заупокійну літію за загиблими відправив військовий капелан, благочинний храму святої Великомучениці Катерини Української православної церкви Київського Патріархату, протоієрей, отець Євген (Орда).
Голова обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив:
- Сьогодні ми разом із вами зібралися у цьому священному місці, аби вшанувати тих, хто став рідним для усіх нас – наших воїнів-земляків, які у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність Української держави відали життя за наше мирне життя, та знайшли вічний спокій у рідній чернігівській землі, - зауважив керівник та наголосив, що неоголошена війна на сходу принесла Україні стільки лиха и невинних жертв, які ніколи не зітруться із пам’яті людей.
- Із фотографій та мармурових стел дивляться на цей світ десятки привітних і замріяних очей, які на жаль ніколи не побачать усмішок своїх матерів, дружин і дітей та всіх тих радостей, якими сповнене життя. Однак в них відображається мужність та відвага, а найголовніше, що в тих очах світиться і віра в перемогу, яка обов’язково буде за нами! – підкреслив Ігор Вдовенко.
Низько вклонився рідним та близьким загиблим, а також побажав усім громадянам бути гідними подвигу воїнів Чернігівщини і голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.
Свою повагу засвідчив також заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів – керуючий справами виконкому Сергій Фесенко.
Слово мали і родичі полеглих героїв: батько майора Національної гвардії України Андрія Шанського, голова обласної громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський, мати командира 2-го стрілецького взводу стрілецької роти 13-го батальйону територіальної оборони Чернігівської області капітана Олексія Коновалова Наталія Коновалова, батько командира 1-ої окремої танкової бригади 13 мотопіхотного батальйону, сержанта Івана Томилка, член громадської організації «Родина Воїна» Микола Томилко.
До присутніх на пам’ятному заході звернулися і бойові побратими чернігівських воїнів: заступник начальника регіонального центру радіоелектронної розвідки «Північ» по роботі з особистим складом, ветеран АТО, голова Чернігівської міської ради ветеранів АТО та сімей загиблих Андрій Требух, підполковник запасу Збройних Сил України, ветеран АТО, колишній заступник командира 13 мотопіхотного батальйону з озброєння, начальник технічної частини батальйону, нині - голова Чернігівської обласної організації «Товариство сприяння оборони України» Ігор Бизган, а також голова громадської організації «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець.
Свій авторській вірш-присвяту всім героям - захисникам України прочитала курсант 4-го курсу юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби Мирослава Дмитрів.
Після проникливих віршованих рядків у виконанні Олени Белеванцевої, матері загиблого старшого солдата 13 окремого мотопіхотного батальйону Володимира Близнюка, учасники заходу випустили голубів та символічні білі кульки, які поринули у блакитне чернігівське небо як безсмертні душі наших героїв.
Вшановуючи пам'ять жителів Чернігівщини, загиблих при виконанні військового обов’язку під час російсько-української війни на сході України, керівники області та міста, учасники пам’ятного заходу поклали квіти до могили молодшого сержанта Збройних Сил України Дмитра Сискова, який загинув на Донбасі у лютому цього року,з надією на те, що це поховання буде останнім і зовсім скоро на українській землі запанує омріяний мир.
Відділ інформаційного забезпеченнята звязків з громадськістю виконавчого апарату обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська обласна дитяча лікарня крокує до європейської медичної спільноти 15:51
В рамках Форуму Міжнародного медичного партнерства, який цьогоріч пройшов під гаслом «Від лікаря до лікаря» (International Medical Partnership Forum: From Doctor to Doctor) 9 жовтня у Києві було підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною дитячою лікарнею та Університетською клінікою міста Лілль (Франція).
Олімпіади мужності й таланту: діти Чернігівщини – приклад незламності 15:20
Попри складну безпекову ситуацію, численні повітряні тривоги та безсонні ночі дітей, їхніх батьків і педагогів, освітяни Чернігівщини вкотре довели згуртованість, відповідальність і відданість своїй справі.
Понад 2 мільйони гривень — на підтримку чернігівських сімей із новонародженими 14:28
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини буде надано ще 77 чернігівкам, зареєстрованим у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат становить 2 265 000 гривень.
До уваги ВПО та отримувачів різних видів соціальних допомог! 13:37
Нагадуємо, що з 1 липня 2025 року внутрішнє адміністрування соціальних допомог, в тому числі і допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, передано до органів Пенсійного фонду України.
На Чернігівщині триває підготовка до експлуатації доріг в осінньо-зимовий період 13:16
Підрядні організації Чернігівщини активно працюють над належним експлуатаційним утриманням автодоріг в осінньо-зимовий період 2025-2026 років.