Бажаючи виграти копійки, можете втратити все
У зв’язку з проведенням в нашій державі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, в Україні почастішали випадки незаконних операцій з іноземною валютою.
Подібні факти трапляються і в Чернігові. Мешканці та гості обласного центру, бажаючи заощадити або підзаробити кілька копійок на курсі обміну іноземної валюти, замість державних обмінних пунктів, звертаються до так званих “міняйл”, тим самим свідомо чи несвідомо скоюючи правопорушення, яке підпадає під дію статті 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення “порушення правил про валютні операції”.
Міліція Чернігівщини попереджає, що “незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави – тягнуть за собою попередження або накладання штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей”.
За порушення цієї статті передбачено штраф від 510 до 748 гривень. І якщо для самих міняйл це не така вже й серйозна сума, то як для громадян, які вирішили скористатися послугами спритників, вона досить відчутна. З тексту статті видно, що законодавець не робить розмежувань між обома сторонами валютообмінного процесу. Крім того, в нашому місті траплялися випадки, коли бажаючим зекономити підсовують фальшиві купюри, а пред’явити претензії ні до кого, бо сам потерпілий в цій ситуації є правопорушником. Тому міліція Чернігівщини звертається до вас зі застереженням.
Шановні жителі та гості Чернігова!
Якщо ви вирішили обміняти чи купити валюту – задумайтеся, чи варто це робити у протизаконний спосіб? Чи вартий отриманий “виграш” від незаконних операцій з валютою притягнення до адміністративної відповідальності з конфіскацією цієї самої валюти? Чи вартий обмін незначної суми виклику до суду, де в якості правопорушника будете стояти саме ви, а не хтось інший? Та мінімальна вигода, яку ви бажаєте отримати, звертаючись до міняйл, не лише наражає вас на небезпеку адміністративної відповідальності, але й загрожує втратою ваших кровно зароблених коштів.
Останні новини Чернігівщини
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.
У Прилуках родинам полеглих Захисників вручили державні нагороди 09:28
Вчора, у Прилуцькій районній державній адміністрації вручили державні нагороди родинам загиблих Захисників України. Їх передав заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
15 травня: цей день в Україні і світі 09:25
День 1542 Російська агресія - Day 1542 Russian aggression
Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36
Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.