Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 16:07:30

Бажаючи виграти копійки, можете втратити все

30.06.2012   09:38

У зв’язку з проведенням в нашій державі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, в Україні почастішали випадки незаконних операцій з іноземною валютою.

Подібні факти трапляються і в Чернігові. Мешканці та гості обласного центру, бажаючи заощадити або підзаробити кілька копійок на курсі обміну іноземної валюти, замість державних обмінних пунктів, звертаються до так званих “міняйл”, тим самим свідомо чи несвідомо скоюючи правопорушення, яке підпадає під дію статті 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення “порушення правил про валютні операції”.

Міліція Чернігівщини попереджає, що “незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави – тягнуть за собою попередження або накладання штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей”.

За порушення цієї статті передбачено штраф від 510 до 748 гривень. І якщо для самих міняйл це не така вже й серйозна сума, то як для громадян, які вирішили скористатися послугами спритників, вона досить відчутна. З тексту статті видно, що законодавець не робить розмежувань між обома сторонами валютообмінного процесу. Крім того, в нашому місті траплялися випадки, коли бажаючим зекономити підсовують фальшиві купюри, а пред’явити претензії ні до кого, бо сам потерпілий в цій ситуації є правопорушником. Тому міліція Чернігівщини звертається до вас зі застереженням.

Шановні жителі та гості Чернігова!

Якщо ви вирішили обміняти чи купити валюту – задумайтеся, чи варто це робити у протизаконний спосіб? Чи вартий отриманий “виграш” від незаконних операцій з валютою притягнення до адміністративної відповідальності з конфіскацією цієї самої валюти? Чи вартий обмін незначної суми виклику до суду, де в якості правопорушника будете стояти саме ви, а не хтось інший? Та мінімальна вигода, яку ви бажаєте отримати, звертаючись до міняйл, не лише наражає вас на небезпеку адміністративної відповідальності, але й загрожує втратою ваших кровно зароблених коштів.

Останні новини Чернігівщини

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії 10:20

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів.