Засідання обласної комісії з вивчення трагічної загибелі дитини на Ніжинщині: висновки та прийняті рішення
Підсумкове засідання спеціальної обласної комісії з вивчення обставин загибелі дитини в с. Мильники Ніжинського району відбулося 5 квітня під керівництвом заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Наталії Романової.

У роботі комісії взяли участь керівники Департаменту сім’ї, молоді та спорту, Служби у справах дітей, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, правоохоронці, а також громадські активісти.
Члени комісії озвучили результати детального вивчення роботи підвідомчих органів та служб, відповідальних за здійснення соціального супроводу та захист прав дітей у сім’ї, в якій сталася трагедія.
Комісія прийняла рішення про проведення службових розслідувань стосовно дій працівників обласних структур, які здійснювали методичне забезпечення відповідних місцевих підрозділів та контроль за їх діяльністю.
Також напрацьовані пропозиції керівництву Ніжинської районної державної адміністрації щодо притягнення до відповідальності всіх дотичних до роботи з сім’єю посадових осіб РДА та соціальних працівників: звільнення із займаних посад начальника служби у справах дітей, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівця із соціальної роботи, оголошення догани завідувачу сектору сім’ї, молоді та спорту РДА.
Члени комісії також вважають, що голова виконавчого комітету Колісниківської сільської ради та працівники районного відділу поліції проігнорували вимоги законодавства у сфері охорони дитинства та запобігання домашньому насильству. Тож необхідно надати правову оцінку їхнім діям з боку правоохоронних органів.
Окрім цього, комісія ухвалила рішення про активізацію взаємодії служб у справах дітей, соціальних служб, органів охорони здоров’я, освіти, правоохоронних органів, сільських, селищних, міських рад та громадськості щодо реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми, а також посиленні контролю за виконанням цих функцій та методичного забезпечення з боку профільних обласних структур.
Акцент також на розвитку на відповідних територіях послуг патронату над дітьми, мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Наприкінці Наталія Романова наголосила на персональній відповідальності всіх посадових осіб, які здійснюють соціальний захист дітей та підтримку сімей:
– Ми маємо спільно подбати про безпеку та благополуччя кожного маленького жителя Чернігівщини і не допустити повторення подібних трагедій.
За інформацією Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.