Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:26:52

Чернігівщині загрожують паводки у восьми районах

06.04.2018   09:00Агенцiя

Розпочався розлив Десни та Дніпра. За прогнозами обласного гідрометцентру, від цього можуть постраждати жителі майже 50 сіл у восьми районах області. Експерти припускають, що цьогорічна гідрологічна ситуація і її наслідки можуть бути схожими на водопілля 2013 року.

На Дніпрі можливе досягнення і тривале перевищення небезпечних позначок у Ріпкинському та Чернігівському районах. Висока ймовірність відрізання деяких сіл від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій, об’єктів, приватних садиб у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві Дніпра і Сожу.

Тривалий час утримуватиметься затоплення заплави Десни біля Новгорода-Сіверського. Очікується початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському, Городянському районах.

Так, відрізати водою і порушити транспортне сполучення повінь може з селом Малий Дирчин Городнянського району, селами Дібровка, Куковицьке, Остапівка, Овчарівка, Луки Менського району, села Бондарівка, Бутівка, Велике Устя, Гапішківка, Долинське, Кнути, Костирів, Пекарів, Польове, Синютин, Старобутівка, Якличі Сосницького району. В самій Сосниці та селі Мале Устя очікується підтоплення будинків. У Коропському районі (в селищах Короп та Лиса Гора) та в Куликівському районі (селах Ковчин і Кладьківка) можливе порушення транспортного сполучення.

У Новгород-Сіверському районі із селами Бирине, Кудлаївка, Підгірне, Прокопівка також можливе порушення транспортного сполучення. Така ж проблема прогнозується і в Ріпкинському районі, а саме в селищах Любеч та Радуль, селах Кам’янка, Клубівка, Кукарі, Неданчичі, Нова Папірня, Новосілки, Плехтіївка, Старі Яриловичі, Суслівка.

В Чернігівському районі можливе підтоплення будинків у селах Загатка, Мньов, Повідов, Прохорів, Пустинки, Шмаївка, Старик.


А найвищі рівні весняної повені у 2018 році очікують:

– Дніпро від Неданчичів до Дніпровського – 15-25 квітня;

– Десна від Новгород-Сіверського до Розльот – 10-20 квітня; від Розльот до Чернігова – 20-30 квітня, від Чернігова до Літок – 25 квітня-05 травня;

– Сейм від Рильська до Мутина – 15-20 квітня.

У самому ж Чернігові максимальні рівні води весняної повені Десни очікуються в інтервалі 600-660 см над нулем поста.


Марія Пучинець

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.