Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 01:47:34

До 100-річчя проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки: круглий стіл у Чернігові

27.03.2018   07:57Агенцiя

25 березня в Чернігові пройшов «круглий стіл»: «Відродження незалежності Білорусі та України: історичні паралелі» з нагоди 100-річчя прийняття Третьої статутної грамоти Ради БНР, якою проголошувалася незалежність Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року).

Організатори - Фундація «Вільні Люди», Сіверський інститут регіональних досліджень, Сіверський центр післядипломної освіти.

З цієї нагоди до Чернігова завітали білоруські історики – Валентина Лебедєва та Володимир Ляховський, їх підтримали українські колеги та представники громадськості. Вони дізналися про маловідомі сторінки минулого дружнього народу – про формування її владних інституцій ті діяльності уряду, про перші військові формування, історію створення білоруського національного прапора, дебати навколо герба Погоня, україно-білоруські відносини сторічної давнини…

Під час зустрічі Валентина Лебедєва презентувала свою нову книгу «Покликана свободою: нарис життя і діяльності Палути Бадуновой», що викликала значний резонанс у Гомелі. Присвячена непересічній та трагічній постаті білоруського національного відродження, однієї з лідерів білоруської партії есерів, заступнику голови Ради БНР та Народному секретарю (міністру) опіки.

«Історія боротьби української та білоруської провідної верстви, за утвердження державної незалежності, мають чимало паралелей», - зазначив чернігівський громадський діяч та краєзнавець Олександр Ясенчук, - «але є й відмінності, як наслідок – різний результат».

Як зазначалося під час дискусії, нині Україна, хоча й з великими труднощами, через кров та війну виборює реальну незалежність, натомість Білорусь втратила поступ у розвитку демократичних інституцій. Але погляди України, повинні повсякчас бути зверненні на Білорусь – найближчого нам ментально сусіда, країну з якою ми перебували в одній державі більше півтисячоліття. Ще Юрій Липа зазначав що з точки зору геополітики, вісь Балтика-Чорне море, є противагою агресивним устремлінням зі сходу та заходу.


Прес-служба чернігівського осередку «Вільні Люди»

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини