Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 02:00:31

В Чернігівській області отримувачі субсидій накопичили третину усіх боргів за газ

22.03.2018   14:20Агенцiя

На початок березня мешканці Чернігівської області, що отримують субсидію, заборгували за спожитий газ 110 млн грн. При наявності у таких споживачів боргу за газ законодавство зобов`язує відмовити в нарахуванні субсидії на наступний період.

З настанням опалювального сезону значно погіршився рівень розрахунків побутових споживачів за газ. Чимала кількість домогосподарств, що мають борги, користуються субсидією. На початок березня за газ боргували 94 тис. субсидіантів, із сумою неплатежів 110 млн грн. У той же час загальний борг споживачів перед «Чернігівгаз Збутом» складає 336 млн грн.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою КМУ #848 від 21.10.1995 р., постачальник газу зі спецобов`язками ТОВ «Чернігівгаз Збут» повинен щомісяця до 10 числа подавати в управління соцзахисту списки споживачів, у яких за час отримання субсидії виникла заборгованість за газ. На підставі цих даних соцзахист позбавляє неплатників державної допомоги.

У лютому 2018 року «Чернігівгаз Збут» надав до органів соцзахисту перелік особових рахунків боржників станом на 1 січня 2018 року у кількості 4,7 тис. На жаль, цим домогосподарствам було припинено нарахування державної допомоги з лютого по всім видам житлово-комунальних послуг. У такому разі постачальник газу попереджає боржників про можливе припинення постачання газу.

«Для призначення субсидії з наступного місяця споживач має звернутися до місцевого управління соцзахисту з документами, що підтверджують повне погашення заборгованості. Це можуть бути квитанції про сплату або відповідна довідка «Чернігівгаз Збуту». Для її отримання споживачу слід звернутися до Центру обслуговування клієнтів, після чого газова компанія самостійно передасть довідку до собезу», - зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Аби не потрапити до таких списків, субсидіантам потрібно сплачувати різницю між нарахуваннями за спожитий природний газ та сумою призначеної субсидії. Кожен господар може самостійно порахувати свій платіж, адже володіє інформацією про призначену державою соціальну норму та фактичний обсяг газу, спожитий в розрахунковому періоді.

У зв`язку з тим, що квитанції за січень споживачам надійшли із запізненням, наступний список боржників постачальник газу сформує і надасть соцзахисту у травні.


ТОВ «Чернігівгаз Збут»

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.