Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:55:25

Українська «Равенна» гідна увійти до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

22.03.2018   10:31Агенцiя

Свого часу видатний українець Михайло Грушевський, називав древній Чернігів з його численними архітектурно-історичними пам'ятками українською «Равенною».

Саме тут, в місті на зачарованій Десні, яке має більш чим тисячолітню біографію, як ні де, переплелися різні епохи, в періоди яких через місто на берегах ще древнішої від нього Десни, пролягав історичний шлях «із Варяг у Греки», формувалося одне з найбільших князівств Київської Русі і, головне – до нинішніх днів збереглися не лише пам'ятки домонгольського періоду, але й найдревніший в Україні, не порушений поки що людьми, історично-природний ландшафт.

Саме про ці древні надбання Чернігова, які гідні увійти до Списків всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і йшла мова 21 березня на черговому зібранні робочої групи з підготовки номінаційного досьє для включення культурної спадщини Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, створеної розпорядженням голови обласної ради від 15 вересня 2017 року №120.

Сьогоднішнє засідання відбулося за пропозицією президії Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації, яка на своєму засіданні від 6 березня поточного року прийняла рішення із пропозицією щодо негайного заслуховування інформації Департаменту культури і туризму, національностей та релігії обласної держадміністраціії стосовно визначення архітектурно-історичних об'єктів Чернігова для їх включення в заявку до Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з метою її розгляду у 2018 році державами - учасницями Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини.

Разом із очільником робочої групи з підготовки номінаційного досьє для включення культурної спадщини Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, першим заступником голови обласної ради Валентином Мельничуком, активну участь у веденні засідання та обговоренні порушеного Громадською радою ОДА питання взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова та співголова вищезазначеної робочої групи, перший заступник голови Громадської ради при ОДА, член Комітету з питань охорони та використання культурної спадщини Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації Тамара Петрова.

Найпершим в ході сьогоднішнього засідання, перед заслуховуванням та обговоренням головного питання порядку денного, було обрання секретаря робочої групи, яким одноголосно було затверджено відомого громадського активіста, голову Комітету з питань сім'ї та захисту прав дітей Громадської ради при обласній держадміністрації Наталію Проскуріну.

З головного ж питання порядку денного зібрання стосовно визначення архітектурно-історичних об'єктів Чернігова для їх включення в заявку Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з метою її розгляду у 2018 році державами - учасницями Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини доповідала заступник начальника управління туризму та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Людмила Замай. Разом з нею на порушені членами робочої групи проблемні питання відповідав заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігії обласної держадміністраціії Павло Веселов.

Також на засіданні виступили та аргументували свої зауваження і пропозиції: вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков, директор Навчально-наукового Інституту історії, професор Олександр Коваленко, голова Комітету з питань сім'ї та захисту прав дітей Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації, секретар робочої групи з підготовки номінаційного досьє для включення культурної спадщини Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Наталія Проскуріна, голова Комітету з питань охорони та використання культурної спадщини Громадської ради при облдержадміністрації Костянтин Ягодовський, інші учасники засідання.

Як результат, сьогоднішнього обговорення порушеної теми, робоча група прийняла відповідні протокольні рішення. Насамперед:

- до 26 березня поточного року створити групу експертів, які візьмуть участь у вивченні кращого в Україні досвіду щодо підготовки номінаційного досьє для включення місцевої культурної спадщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з виїздом в ті регіони держави, де вже це діє;

- звернутися до Чернігівської міської влади стосовно залучення до складу робочої групи з підготовки номінаційного досьє для включення культурної спадщини Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО профільного заступника міського голови, представників від архітектурного, землевпорядного та інших структурних підрозділів міської ради;

-включити до складу робочої групи відповідальних працівників природоохоронних органів Чернігівщини тощо.

Наступне засідання робочої групи, як було зазначено, буде проведене після повернення із відрядження членів делегації з вивчення кращого українського досвіду з питань включення місцевої культурної спадщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.