Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:03:51

Як зберегти довкілля в ОТГ

02.03.2018   11:11

Екологічну складову децентралізації обговорили за круглим столом представники громадськості, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Держекоінспекції та об’єднаних територіальних громад Чернігівського району.

Ініціаторами зустрічі були голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації з реалізації програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко та члени інших природозахисних організацій.

Основні нормативно – правові природоохоронні документи розміщені на сайтах обласного Департаменту екології та Держекоінспекції. Проте в процесі діяльності новостворених ОТГ виникає чимало питань, що лежать у практичній площині.

Як правильно провести оцінку впливу на довкілля при плануванні господарської діяльності? На які потреби ОТГ можуть бути використані кошти з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища і як громаді розпоряджатися грошима власного подібного фонду? Як боротися зі стихійними сміттєзвалищами та упорядкувати санкціоновані? Що робити з аварійними деревами у населених пунктах та як їх видалити, не наражаючи нікого на небезпеку та не порушуючи природоохоронне законодавство?

Учасники зустрічі спільно шукали відповіді на ці та інші запитання. Адже одні з них чітко прописані в законах та нормативних актах, інші - потребують узгодження, а є й такі, що суперечать одна одній. Проте спільною для всіх була думка, що справу збереження довкілля не можна відсувати на задній план, вона має бути в одному ряду з іншими актуальними соціально-економічними проблемами.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.