Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 09:27:00

На Валу будуть видалені тільки аварійно-небезпечні дерева

21.02.2018   09:28

Питання щодо помічених дерев у парку ім. Коцюбинського (територія Валу) активно обговорювалося минулого тижня в соціальних мережах.

На щотижневій розширеній нараді Чернігівського міського голови з керівниками всіх міських служб дії свого підприємства прокоментував директор КП «Зеленбуд» Роман Старіков.

Він повідомив, що 14 лютого працівниками КП «Зеленбуд» спільно з представником Державної екологічної інспекції України та представником Управління ЖКГ міста  проводилося попереднє обстеження стану дерев на території парку імені Коцюбинського, з метою виявлення зелених насаджень, що можуть нести загрозу життю та здоров’ю відвідувачів парку (аварійних, фаутних та таких, що досягли вікової межі). Роботи виконувалися на підставі листа від Управління ЖКГ міської ради від 29.12.2017 року.

- Виявлені аварійні дерева були позначені, - продовжив Роман Старіков. - Вчора роботи по обстеженню продовжилися. Але через не дуже законні вимоги деяких громадських активістів обстеження було припинено. Наразі будемо його продовжувати, але вже з залученням правоохоронних органів. При обстеженні були виявлені аварійні дерева. Наприклад: товщина стовбура 40 см, глубина ураження (дупло в дереві) 24 см. Таки дерева є аварійно-небезпечними. Обстеження було об’єктивним. Це підтверджено актом і підписом Державної екологічної служби України, які також є фахівцями в цьому напрямку. У разі, якщо аварійне дерево впаде на людину, відповідальність понесуть міські служби.

Також хочу додати, що були деякі зауваження в соціальній мережі Facebook стосовно цінності цих порід дерев. Були натяки, начебто працівники Зеленбуду спеціально помічають дерева, щоб використати їх деревину. Пояснюю ситуацію стосовно цього. У місті не може бути проведено звалювання дерева таким чином, щоб деревина мала промислову цінність. Для цього потрібно довжину спиляного стовбуру робити не менше 4 метрів. Якщо колода в 4 метри впаде на асфальт, бруківку чи на дитячий майданчик, то воно нанесе великої шкоди. Спостерігаючи за роботою працівників Зеленбуду можна побачити, що видалення дерев робиться починаючи з крони, з обрізки гілок, потім вони зрізують стовбур маленькими частинами.

Також Роман Старіков нагадав про судову справу, яка тягнеться вже рік і де громадянин вимагає від одного з жеків компенсації шкоди за автомобіль, на який впало дерево. На щастя, мова тільки про автомобіль – а на території Валу під аварійно-небезпечними деревами ризикують перехожі, серед яких багато дітей. І у випадку якоїсь трагедії відповідатимуть не громадські активісти, а місто і спеціалізоване підприємство.   

Заслухавши пояснення, міський голова доручив керівництву "Зеленбуду" зібрати всіх небайдужих активних представників громадськості, які зацікавлені цією темою, та надати їм вичерпну об’єктивну інформацію.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

4 липня - цей день в Україні і світі

4 липня - цей день в Україні і світі 07:29

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції та День судового експерта

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини