Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 19:02:58

На Валу будуть видалені тільки аварійно-небезпечні дерева

21.02.2018   09:28

Питання щодо помічених дерев у парку ім. Коцюбинського (територія Валу) активно обговорювалося минулого тижня в соціальних мережах.

На щотижневій розширеній нараді Чернігівського міського голови з керівниками всіх міських служб дії свого підприємства прокоментував директор КП «Зеленбуд» Роман Старіков.

Він повідомив, що 14 лютого працівниками КП «Зеленбуд» спільно з представником Державної екологічної інспекції України та представником Управління ЖКГ міста  проводилося попереднє обстеження стану дерев на території парку імені Коцюбинського, з метою виявлення зелених насаджень, що можуть нести загрозу життю та здоров’ю відвідувачів парку (аварійних, фаутних та таких, що досягли вікової межі). Роботи виконувалися на підставі листа від Управління ЖКГ міської ради від 29.12.2017 року.

- Виявлені аварійні дерева були позначені, - продовжив Роман Старіков. - Вчора роботи по обстеженню продовжилися. Але через не дуже законні вимоги деяких громадських активістів обстеження було припинено. Наразі будемо його продовжувати, але вже з залученням правоохоронних органів. При обстеженні були виявлені аварійні дерева. Наприклад: товщина стовбура 40 см, глубина ураження (дупло в дереві) 24 см. Таки дерева є аварійно-небезпечними. Обстеження було об’єктивним. Це підтверджено актом і підписом Державної екологічної служби України, які також є фахівцями в цьому напрямку. У разі, якщо аварійне дерево впаде на людину, відповідальність понесуть міські служби.

Також хочу додати, що були деякі зауваження в соціальній мережі Facebook стосовно цінності цих порід дерев. Були натяки, начебто працівники Зеленбуду спеціально помічають дерева, щоб використати їх деревину. Пояснюю ситуацію стосовно цього. У місті не може бути проведено звалювання дерева таким чином, щоб деревина мала промислову цінність. Для цього потрібно довжину спиляного стовбуру робити не менше 4 метрів. Якщо колода в 4 метри впаде на асфальт, бруківку чи на дитячий майданчик, то воно нанесе великої шкоди. Спостерігаючи за роботою працівників Зеленбуду можна побачити, що видалення дерев робиться починаючи з крони, з обрізки гілок, потім вони зрізують стовбур маленькими частинами.

Також Роман Старіков нагадав про судову справу, яка тягнеться вже рік і де громадянин вимагає від одного з жеків компенсації шкоди за автомобіль, на який впало дерево. На щастя, мова тільки про автомобіль – а на території Валу під аварійно-небезпечними деревами ризикують перехожі, серед яких багато дітей. І у випадку якоїсь трагедії відповідатимуть не громадські активісти, а місто і спеціалізоване підприємство.   

Заслухавши пояснення, міський голова доручив керівництву "Зеленбуду" зібрати всіх небайдужих активних представників громадськості, які зацікавлені цією темою, та надати їм вичерпну об’єктивну інформацію.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини