Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 08:08:57

До зустрічі птахів готуються заздалегідь

14.02.2018   12:53

Птахи – гарантія природного захисту лісів від шкідників. Працівники ДП «Ніжинське лісове господарство» виготовили 500 шпаківень для подальшого розвішування їх в лісах.

За словами директора підприємства Юрія Болоховця, нові шпаківні невдовзі мають з’явитися в насадженнях усіх лісництв господарства.

Минулий рік виявився нелегким для лісівників Чернігівщини. Доглядачів лісу неабияк занепокоїло поширення небезпечного шкідника – верхівкового короїда, що і наразі стрімко поширюється у соснових насадженнях та завдає збитків господарствам регіону.

Цій проблемі навіть присвятили окремий науково-виробничий семінар.

«Узагальнюючи вітчизняний і зарубіжний науковий та виробничий досвід, директором ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція», кандидатом сільськогосподарських наук та старшим науковим співробітником Анатолієм Жежкуном було запропоновано перелік можливих заходів попередження всихання сосняків та поширення в них шкідників, - каже інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Оксани Поліщук. –   До одного з дієвих лісозахисних заходів відноситься принаджування корисних птахів».

За словами директора Ніжинського лісового господарства Юрія Болоховця, задля принадження лісових птахів лісівники виготовили 500 шпаківень. Всі вони невдовзі мають з’явитися у насадженнях усіх лісництв підприємства.

«Птахи – це невід’ємна частина природного середовища, справжня окраса навколишнього світу, - каже Юрій Болоховець. – Крім цього добре відомо, що майже третина родин птахів переважно комахоїдні (ентомофаги) – природні вороги шкідників лісу, які знищують незчисленну кількість шкідливих комах та личинок».

Розвішуючи в лісах шпаківні, ніжинські лісівники турбуються про пернатих та сприяють заселенню ними лісів краю, а ті в свою чергу борються зі стовбуровими шкідниками.

Останні новини Чернігівщини

«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32

«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.

“Барвиста Україна” “Сіверських клейнодів” 12:56

Культура українського народу багатогранна і розмаїта. Кожен регіон має свої звичаї, своє звучання, свою душу. А, разом з тим, українська культура — єдине ціле, в якому різнобарв’я мистецьких традицій складається в єдину картину — в те, що зветься “Барвиста Україна”.

Поліція розслідує обставини ДТП за участю неповнолітніх у Прилуках 12:50

30 листопада близько 18:30 до поліції надійшло повідомлення про ДТП у Прилуках. Поліцейські встановили, що 14-річний хлопець, керуючи автомобілем «Porsche Cayenne», допустив зіткнення з вантажним автомобілем, що перебував на проїзній частині дороги.

Поліція затримала водія, який спричинив смертельну ДТП у Ніжині 12:45

Ніжинські поліцейські затримали водія легковика, який допустив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині. Внаслідок ДТП одна жінка загинула, а друга зазнала травм.

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн

Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн 12:41

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру інженеру з технічного нагляду у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини