У Чернігівській області впроваджується пілотна програма проекту FORBIZ
Ухвалена у травні минулого року Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 визначила основні пріоритети розвитку підприємництва на національному рівні. Також документ заклав основи для планування розвитку сектору МСП на місцях.

Аби регіональні та місцеві стратегії розвитку відповідали зазначеній національній Стратегії, проект FORBIZ розпочав пілотну Програму, для участі в якій обрали Чернігівську область та міста Чернігів і Ніжин.
Програма проекту FORBIZ реалізовуватиметься у два етапи.
Перший етап: на рівні Чернігівської області та міст Чернігів і Ніжин створені робочі групи, до яких входять представники органів влади та бізнес спільноти. За менторської підтримки консультантів проекту FORBIZ робочі групи розроблять стратегічні документи з розвитку МСП. В основу документів будуть покладені раніше встановлені пріоритети розвитку області та міст, Стратегія розвитку МСП в Україні до 2020 року та положення Акту з питань малого бізнесу для Європи. Програма також передбачає залучення до розробки документів бізнес-кіл області та міст шляхом проведення консультацій.
До речі, у травні 2015 року затверджено Стратегію сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, одна з операційних цілей якої — стимулювання розвитку малого і середнього підприємництва.
Другий етап: за підтримки експертів проекту робочі групи перейдуть до розробки Планів заходів з реалізації документів, формування проектів та програм з розвитку МСП. Передбачається, що програми фокусуватимуться на підтримці МСП в експорті та інтернаціоналізації бізнесу, доступі до фінансів, розвитку інновацій, започаткуванні нових бізнесів та інших пріоритетних напрямах, визначених робочими групами на рівні області та міст.
Участь у програмі має ряд переваг.
Для МСП:
— впровадження місцевою владою проектів та програм на запит місцевого бізнесу відповідно до заявлених ним потреб;
— можливість для бізнес-кіл долучитися до розробки політики розвитку МСП області, надавши інформацію про потреби бізнесу та конкретні пропозиції щодо покращення ситуації;
— активна участь об’єднань бізнесу як на етапі формування документів, так і в процесі їх реалізації.
Для області:
— доповнення до існуючої Стратегії розвитку та інші пропозиції, розроблені робочими групами, базуватимуться на потребах МСП, а також враховуватимуть кращі міжнародні та місцеві практики;
— до процесу розвитку регіону залучатимуться національні та міжнародні експерти;
— розроблена документація та плани міститимуть фактичні кроки для розвитку не лише МСП, а й економіки регіону в цілому.
Важливо, що результати пілотної програми, досвід Чернігівської області та міст Чернігова і Ніжина будуть використані для розробки Урядом рекомендацій з формування та реалізації ефективної політики розвитку МСП на рівні регіонів, міст та об'єднаних територіальних громад в Україні на період 2021-2027 років.
Довідково:
Проект міжнародної технічної допомоги FORBIZ у рамках ініціативи «Підтримка ЄС України у відновленні її економіки» (EU4Busines) фінансується коштом Європейського Союзу та реалізується в Україні консорціумом на чолі з GFA Consulting Group.
Ініціатива «EU4Business» спрямована на поліпшення бізнес-клімату в країні. Програми ініціативи полегшують отримання фінансування для малого і середнього бізнесу, забезпечують навчання та адресну підтримку підприємств, очолюваних жінками, і тих, які працюють у сфері зеленої економіки. МСП також отримують технічну підтримку щодо узгодження зі стандартами ЄС, що дозволить їм збільшувати експорт та отримувати вигоду від угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.
За матеріалами Проекту міжнародної технічної допомоги FORBIZ
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.