Держекоінспекція у Чернігівській області попереджає про пожежну небезпеку
Щоб відпочити від міської спеки, населення вирушає на природу: в ліси та лісосмуги. Між тим, там громадяни нерідко поводяться недбало: розводять багаття, кидають недопалки, заїжджають на територію лісового фонду на автомобілях, залишаючи сліди мастил. Це все призводить до загорання лісових масивів. До того ж, виникненню пожеж сприяє висока температура повітря.

З метою забезпечення належного протипожежного захисту території області від пожеж в природних екосистемах, розпорядженням голови Чернігівської облдержадміністрації від 23.03.2012 року № 91 "Про заборону випалювання рослинності або її залишків та забезпечення протипожежних вимог на території лісового фонду в області" в період високої пожежної небезпеки заборонено відвідування населенням небезпечних у пожежному відношенні лісів, в'їзд до них транспортних засобів, крім службової і спеціальної лісогосподарської техніки.
Контроль за дотриманням протипожежних вимог у лісах, на сільгоспугіддях, у смугах відводу автомобільних і залізничних доріг області здійснює, серед інших, і Державна екологічна інспекція у Чернігівській області. Зокрема, Держекоінспекцією організоване цілодобове оперативне чергування, проводяться обстеження території Чернігівської області з метою недопущення та виявлення підпалів і пожеж, а в ході планових та позапланових перевірок держінспектори з охорони навколишнього природного середовища стежать за тим, щоб на території підприємств, установ та організацій не накопичувались легкозаймисті матеріали природного та штучного походження.
Держекоінспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими під час відвідування лісів, та нагадує про відповідальність, передбачену за порушення вимог пожежної безпеки в лісах.
Так, статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, передбачено штраф. Крім того, винуватці несуть матеріальну відповідальність в разі нанесення природним комплексам шкоди.
Про відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць вогнем йдеться і в Кримінальному кодексі України. Так, стаття 245 передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. У випадку, якщо такі дії ще й спричинили загибель людей чи масову загибель тварин, термін позбавлення волі сягне від п'яти до десяти років.
Тетяна Войтенко, головний спеціаліст у зв'язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).