За позовом прокурора об’єкт нерухомості площею 1100 м2 вартістю 800 тис. грн. вже повернуто у розпорядження державного підприємства
Реалізуючи функцію представництва інтересів держави в суді, прокуратурою встановлено наявність правових підстав для стягнення з користувача упущеної вигоди внаслідок неправомірного використання нерухомого державного майна.
Встановлено, що з травня 2016 року на території Чернігівського району товариство безоплатно використовувало об’єкти нерухомості загальною площею понад 3 тис м2, що належать на праві господарського відання одному із дослідних господарств Національної академії аграрних наук України, через що державі заподіяно збитки.
Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулася до господарського суду Чернігівської області з позовною заявою про усунення перешкоди у користуванні державним майном та стягнення упущеної вигоди.
Судом викладеним прокурором в позовній заяві обставинам надано правову оцінку та підтверджено правомірність позиції прокуратури.
Рішення суду першої інстанції у жовтні 2017 року залишено без змін Київським апеляційним господарським судом.
Після отримання судових наказів регіональною прокуратурою ініційовано виконання судового рішення Чернігівським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.
На сьогодні ще один об’єкт нерухомості площею 1100 м2 вартістю 800 тис грн також повернуто у розпорядження державного підприємства. Загалом, виконуючи дане рішення суду, повернуто майна загальною площею 2700 м2 вартістю майже 2 млн грн.
Подальший хід виконання рішення суду перебуває на контролі прокуратури області.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.