Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 02:51:46

Поліція встановила особи викрадачів пам’ятників Коцюбинському та Пушкіну

02.02.2018   14:53

Оперативники Чернігівського відділу поліції встановили особи трьох раніше судимих наркозалежних місцевих жителів, які наприкінці минулого року викрали бронзові погруддя класиків світової літератури Михайла Коцюбинського та Олександра Пушкіна.

В результаті комплексу проведених оперативно-розшукових заходів чернігівські поліцейські зібрали ряд незаперечних доказів, а також ґрунтовніпокази свідків, які вказують на причетність саме цих трьох громадян до резонансних викрадень пам’ятників в обласному центрі.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за статтями 185 (крадіжка) та 297 (наруга над могилою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення викритим зловмисникам про підозру у скоєнні злочинів та подальше обрання їм міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, обидві крадіжки відбулися у Чернігові у грудні 2017 року з інтервалом у два тижні. Вранці 18 грудня було виявлено зникнення з могили Михайла Коцюбинського, похованого на Болдиній горі, бронзового погруддя письменника вагою близько 150 кг. В ніч на 31 грудня з парку «Чернігів стародавній» було викрадено погруддя Олександра Пушкіна, також виготовлене з бронзи, вагою близько 50 кг.

4 січня оперативники карного розшуку Чернігівського відділу поліції на основі здобутої оперативної інформації відшукали в міській лісопарковій зоні схованку з обома бронзовими бюстами. Тоді, звітуючи громаді про виявлення пам’ятників, поліція озвучила принципову позицію керівництва Головного управління Національної поліції: звичайно, погруддя письменників повернуться на свої місця. Але лише після того, як міська влада проведе комплексну роботу зі створення якісної системи охорони культурних пам’яток (освітлення цих місць, обладнання їх засобами відеоспостереження та технічного захисту, чергування муніципальної варти).

Наразі поліція проводить аналіз стану захищеності інших пам’ятників, встановлених в обласному центрі та області, щоб спільними зусиллями правоохоронців та влади убезпечити їх від дій вандалів та мисливців за металом.

Останні новини Чернігівщини

 Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу

Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21

Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19

З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17

Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:33

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

17 березня: цей день в Україні і світі

17 березня: цей день в Україні і світі 09:30

День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression