Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:47:36

Учасники АТО та надавачі правової допомоги обговорили шляхи вирішення найбільш актуальних проблем ветеранів війни

02.02.2018   08:43Агенцiя

Наприкінці січня в Чернігові завершилась школа-тренінг для учасників АТО та членів їх сімей, волонтерів, громадських активістів на тему: «Основні аспекти подолання юридичних та психологічних проблем учасників АТО на рівні громади».

Участь в заході прийняли ветеранські організації АТОвців всієї області, учасники бойових дій, представники центрів надання допомоги ветеранам АТО та громадських організацій, а також представники Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Присутні також були заступник начальника Управління державної реєстрації В’ячеслав Черниш і головний спеціаліст сектору аналітики та статистики Управління державної виконавчої служби Анна Ніконова Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області та Ігор Пузан – начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області, які розповіли про новели законодавства та його реалізацію.

Найбільший блок питань був присвячений базовим аспектам прав та соціальних гарантій учасників АТО. Держава ґарантує ветеранам АТО певні права, але механізм їх реалізації часто відсутній, і демобілізовані або члени сімей загиблих або померлих учасників АТО стикаються з масою проблем, насамперед, підтвердженням участі в бойових діях, отриманням ґарантованих державою виплат, пільг тощо. Звичайно, що найбільше питань на сьогодні виникає у сфері земельного законодавства, надання житла, компенсацій та виплат. Окрім того, обговорені й психологічні проблеми учасників бойових дій, які грунтуються, перш за все, на відсутності нормативної бази, не усвідомлення проблеми та її наслідків суспільством, стереотипів, а також відсутність реальних центрів та їх фінансування.

Також під час роботи учасники заходу спільно з юристами Чернігівського офісу Мережі правового розвитку визначили найбільш пріоритетні проблеми ветеранів війни на рівні області та на основі них розробили проект дорожньої карти для учасників АТО та членів їх сімей.

Під час обговорення всіх блоків навчання учасники погодились, що на сьогодні в умовах децентралізації багато пільг та можливостей покладено на громади, і від того, як будуть співпрацювати влада та громада, залежить надання реальних пільг учасникам бойових дій, членам їх сімей, загиблих та померлих учасників бойових дій, а також розробили алгоритми вирішення певних проблем в громадах.

Крім визначення причин найбільш гострих правових проблем та обговорення можливих шляхів їх подолання, учасники обмінялись власним досвідом роботи з учасниками бойових дій та сім’ями загиблих або померлих та обговорили умови співпраці державних організацій та громадськості в вирішенні цих проблем.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.