Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 14:09:12

У Сновську лікаря чекає не лише робота, а і житло

12.01.2018   12:56Агенцiя

У Сновську гостро постало питання з лікарями у місцевій районній лікарні. Для того, щоб заохотити медиків різних спеціальностей працювати у них, міська рада купуватиме їм квартири. Одна двокімнатна вже чекає на власника.

Серед жителів Сновського району ходять чутки, що у їхній, одній з найбільших об’єднаних територіальних громад області, можуть закрити районну лікарню через нестачу лікарів різного профілю. Для того, щоб якось змінити цю ситуацію, на сесії Сновської міської ради в жовтні 2017 року депутати прийняли Програму щодо забезпечення житлом лікарів громади на 2017-2018 роки. На її виконання в бюджеті заклали 400 тисяч гривень.

«Сьогодні у Сновській громаді не вистачає лікарів багатьох спеціальностей, тому ми вирішили, що даватимемо житло спеціалістам, які захочуть приїхати до нас працювати, – говорить секретар Сновської міської ради Наталія Самойлова. – На це виділено 400 тисяч гривень – по 200 тисяч на рік. Відтак, в грудні минулого року міська рада вже купила одну двокімнатну квартиру у п’ятиповерхівці. Там зроблено ремонт, є сантехніка, ванна та газова плита. Стан квартири такий, що можна заходити й жити. Немає лише меблів, але й це питання вирішимо, аби тільки було кому вселятися. Гроші на ще одну квартиру також вже є. Та поки що міська рада не купує її, бо в нас ще перша стоїть пусткою і ми платимо за неї комунальні платежі. Та якщо приїдуть лікарі, ми відразу купимо і другу.

Думаю, якщо буде потреба, то рішенням сесії виділять гроші і на третю квартиру. Були б тільки лікарі».

Зараз придбана двокімнатна квартира перебуває на балансі міської ради і числиться службовим житлом для медичних працівників. Її нададуть лікарю, який підпише договір зі Сновською районною лікарнею.

«Лікар проживатиме в цій квартирі, поки буде у нас працювати, – каже пані Наталія. – Після 10 років роботи він матиме право його приватизувати. Якщо ж лікар розірве з лікарнею контракт достроково, то повинен буде залишити цю квартиру або ж компенсувати міськраді її вартість».

 Анестезіолога немає рік

Проблема з лікарями дійсно існує. На весні цього року через відсутність лікаря-неонатолога, яка пішла в декретну відпустку, в Сновську вже перестав працювати місцевий пологовий будинок. Жінок відправляють народжувати в Корюківку та Чернігів. Люди бояться, що через нестачу лікарів і районну лікарню закриють. Тепер тут взагалі немає таких спеціалістів, як анестезіолог, рентгенолог і ендокринолог. Не вистачає гінекологів, педіатрів, травматологів, невропатологів та хірургів.

«Проблема нестачі кадрів велика, – говорить головний лікар Сновської районної лікарні Микола Вікторович Куценко. – Особливо відчувається нестача анестезіолога, якого немає в нашій лікарні вже рік. На операції ми викликаємо спеціаліста з Корюківки, а це 30 кілометрів і з півгодини їзди. І добре, якщо він не зайнятий в той момент в своїй лікарні. А іноді і з області приїздить спеціаліст. Якщо така ситуація, що хворого потрібно негайно оперувати, то викликаємо спеціалістів з найближчих районів, або ж, якщо можна хворого транспортувати, веземо туди. Анестезіолог необхідний лікарні, як повітря людині. На жаль, поки що жодного претендента на цю посаду не було».

Загалом по Чернігівській області не вистачає 1370 лікарів різних спеціальностей. А третина тих, що є, – пенсійного віку. І ким замінити тих спеціалістів, які скоро вийдуть на пенсію, в лікарнях не знають. Раніше ситуацію з дефіцитом кадрів трохи рятували інтерни, випускники медичних вишів, які повинні були обов’язково відпрацювати три роки в лікарні. В 2016 році цю норму скасували, і відпрацьовувати чи ні, і в яку лікарню йти – тепер вирішує сам молодий спеціаліст.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32

З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.

5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19

П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.

Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54

29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.

Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.

Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17

У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини