Прокуратурою ініційовано судовий захист прав територіальної громади на використання 10 га земель, що входять до складу громадського пасовища
За наслідками вивчення органами прокуратури стану додержання вимог земельного законодавства встановлено порушення вимог закону при наданні у приватну власність земель сільськогосподарського призначення.
Як встановлено, у 2016 році Головним управлінням Держгеокадастру в області п’ятьом громадянам передано в приватну власність ділянки загальною площею 10 га сформовані за рахунок земель, що використовуються територіальною громадою с. Черниш на підставі рішення Чернігівської районної ради народних депутатів, прийнятого ще у 1991 році, як громадське пасовище.
Такі дії суперечать вимогам Земельного кодексу України, оскільки вказані ділянки відведено у власність іншим громадянам за рахунок земель, право власності на які посвідчено державним актом на право колективної власності.
Крім того, вказані ділянки передані у приватну власність для ведення особистого селянського господарства без зміни виду їх використання, що заборонено законом.
З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання незаконним та скасування незаконних рішень щодо передачі земелі.
Наразі судовий розгляд цивільної справи за позовом прокурора триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.