Поліція Чернігівщини радить виконувати фінансові операції виключно в банківських установах
Шахраї дзвонять людям різного віку та повідомляють, що з банківським рахунком виникли якість проблеми. Для їхнього усунення клієнт має продиктувати термін дії картки та захисний код на її зворотному боці. Отримавши секретні дані, шахраї знімають останні гроші та зникають.

На жаль, частина людей одразу виконує вимоги невідомої людини. Це при тому, що шахраї дзвонять не зі спеціальної «гарячої» лінії чи стаціонарного номера, а з якогось мобільного оператора. Ніколи не називають клієнта на ім'я та не знають яка сума лежить на рахунку. Якщо ж людина каже, що прийде у відділення, то шахрай кидає слухавку, бо справжні банківські працівники ніколи не уточнюють інформацію телефоном.
2017 рік приніс чимало клопоту в родини, якім дзвонили шахраї. Особливо, якщо ті представлялися менеджерами банків, адже зараз кожен українець є клієнтом того чи іншого банку. Тож не дивно, що продиктувавши секретну інформацію з банківської картки, 60-річна прилучанка недорахувалася 15 тисяч гривень, козельчанка – 7 тисяч гривень, чернігівка 9,5 тисячі гривень, у жительки Семенівки зникло майже 5 тисяч гривень, а на Варвинщині жінка втратила понад 12 тисяч гривень. І так щоденно у різних районах Чернігівської області, з різними соціальними, віковими та гендерними категоріями.
Усе до останньої копієчки шахраї знімають за кілька хвилин. Для цього їм достатньо знати лише змусити вас повірити в їхню легенду та дізнатися цифри зі звороту картки. З огляду на те, що найчастіше на Чернігівщині дурять саме власників банківських карток, поліція радить користуватися наступними порадами:
· Не повідомляйте дані доступу до вашої картки через інтернет-банкінг(ваші логін і пароль на сайті банку).
· Не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам.
· Не розголошуйте коди, що приходять вам на мобільний номер. Не набирайте на телефоні невідомі вам комбінації цифр.
· Здійснюйте будь-які операції у відділеннях банків, адже банкомати захищені від встановлення зчитувальних пристроїв та інструментів, які блокують картку чи видачу готівки.
· Дізнайтеся телефон «гарячої лінії» банку та у разі необхідності телефонуйте. Чим швидше повідомите справжніх співробітників, тим менше шансів у шахраїв зробити свою чорну справу.
Передавайте ці поради вашим рідним та близьким, адже разом ми можемо зробити використання банківських карток комфортним та безпечним.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).