Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 вересня, 11:07:39

На вулицях Чернігова з’явились сітілайти, які знайомлять жителів міста з борцями за самостійність України

19.12.2017   11:04

Після прийняття декомунізаційних законів, у місті з’явились вулиці, названі на честь провідних діячів національно-визвольного руху. І ні, йдеться не про постаті Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця, які “закріпились” у свідомості як символи українського націоналізму. Про них знає кожен. Українцям варто дізнаватись більше про власну історію, зупиняти увагу на інших учасниках національно-визвольних змагань.

“Вільні люди намагаються уникати стереотипного мислення. Ми знаємо, що націоналісти – це не лише провідники ОУН-УПА, не лише Галичина чи Волинь. Кожний регіон України має земляків, якими варто пишатись”, -- говорить Олександр Ясенчук, координатор “Вільних Людей” у Чернігові.

Саме тому в Чернігові стартував проект “Чернігів – місто УНР”. На сітілайтах - інформація про Євгена Онацького (журналіст, науковець, чільний діяч ОУН), Миколу Міхновського (політик, ідеолог українського націоналізму), Дмитра Дорошенка (історик, політик, губернський комісар Чернігівської губернії у 1917 р.), Володимира Глинського (старшина армії УНР, один із керівників наступу української армії на Київ весною 1919 р.), Романа Бжеського (політик, громадській діяч, поет, заступник начальника чернігівської міліції у 1917 р.), Максима Загривного (поет, один із учасників установчого з’їзду ОУН, що проходив у Відні).

З вдячністю на ініціативу відгукнулася п. Маргарита Бржеська-Андраде, донька Р. Бжеського, що нині мешкає у Бразилії.
"Це справді неочікуваний подарунок на ці свята! Мене це дуже зворушило – така цікава ідея – аби встановити ти х наших велетнів духом, які поставили себе не місце лідерів, на місце воїнів, ризикуючи всім – головне життям – аби відновити нашу Державу.   
Вони проклали шлях, посіяли зерно – і нині ми завдячуємо їм що іскра прагнення самостійності дожило до нашого часу. Ця іскра перетворилась у вогонь який прорвався і розгорівся в серцях українських! Надіюсь, що любов до України – не буде більш ніколи жевріти, а буде все палати!!!  
Тато посвятив ціле життя цій ідеї –і я дуже рада, що його рідні Чернігівці зуміли це оцінити і прийняти його до себе назад з відкритим серцем.
Щиро дякую, чернігівцям від мене та родини, за цю ініціативу – так цікаво відзначити всіх, що доклали стільки жертв і дали нам ідеї на які стали підвалом будування нашої незалежності. 
Дуже вдячна!».

Проект реалізовано за підтримки Чернігівської міської ради, Фундації Вільні Люди, РА "Голд Фьюче", історичного клубу "Холодний Яр", Сіверського Інституту Регіональних Досліджень, УІНП, «Суспільної Служби України», «Самооборони Майдану».


Прес-служба «Фундації «Вільні Люди»

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.

Виявлено 85 нових випадків COVID-19

Виявлено 85 нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 вересня в області зафіксовано 85 нових випадків COVID-19.