Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 09:47:31

Створення безбар’єрного середовища: мрії чи реальність?

09.12.2017   10:12Агенцiя

Як ліквідувати не тільки архітектурні бар’єри, а й соціальні, аби забезпечити універсальну доступність для маломобільних груп населення, говорили сьогодні в Чернігові під час форуму «Створення безбар’єрного середовища на Чернігівщині за міжнародними стандартами».

Масштабний захід за участі представників влади та громадськості організувала ГО «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку “Інтеграція”» за підтримки облдержадміністрації та облради.

Сам форум, як зазначають його організатори, — це можливість почути відповіді на питання, що хвилюють: доступність маломобільних груп населення до об’єктів житлового, громадського призначення та інженерно-транспортної інфраструктури, розвиток інклюзивної освіти, працевлаштування, фізкультурно-спортивна реабілітація тощо.

У цьому напрямку вже зроблено чимало. Однак, потрібно визнати, що за рік чи навіть десять, повністю переобладнати будівлі, або ж забезпечити стовідсоткове працевлаштування даної категорії неможливо. Адже роками осіб з інвалідністю взагалі «не існувало». Тепер їх можна побачити на вулиці, у транспорті, у школі. Поступово середовище таки стає безбар’єрним.

— Нам є над чим працювати, є що змінювати. На 87% обладнані пандусами заклади соціальної сфери, медичні установи — понад 75%. У школах області забезпечений безперешкодний доступ до перших поверхів будівель. У Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, де навчається 13 дітей з інвалідністю, працює спеціальний підйомник. Створюються у навчальних закладах області медіатеки. До речі, цьогоріч Чернігівщина долучилася до проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації», — зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

В області створений Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який і має дійсно стати координуючим органом. Відповідні комітети, як запевняє Сергій Сергієнко, невдовзі запрацюють у кожному районі.

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

Кожна зі сторін — представники громадських організацій та посадовці —  переконана: працювати слід у повній взаємодії. Відтак, потрібні не тільки державні та місцеві програми, а й контроль за їх виконанням. Активно долучатися до роботи в цьому напрямку мають і територіальні громади.

Після обговорень форум прийняв резолюцію, якою рекомендував представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування наповнювати реальним змістом забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури та наближати не тільки їх, а й усе наше суспільство до сучасного європейського цивілізаційного рівня.

Останні новини Чернігівщини

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.

Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32

Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.

2 липня: цей день в Україні і світі 07:50

ДЕНЬ 1225 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1225 RUSSIAN AGRESSION