Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 00:11:40

Створення безбар’єрного середовища: мрії чи реальність?

09.12.2017   10:12Агенцiя

Як ліквідувати не тільки архітектурні бар’єри, а й соціальні, аби забезпечити універсальну доступність для маломобільних груп населення, говорили сьогодні в Чернігові під час форуму «Створення безбар’єрного середовища на Чернігівщині за міжнародними стандартами».

Масштабний захід за участі представників влади та громадськості організувала ГО «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку “Інтеграція”» за підтримки облдержадміністрації та облради.

Сам форум, як зазначають його організатори, — це можливість почути відповіді на питання, що хвилюють: доступність маломобільних груп населення до об’єктів житлового, громадського призначення та інженерно-транспортної інфраструктури, розвиток інклюзивної освіти, працевлаштування, фізкультурно-спортивна реабілітація тощо.

У цьому напрямку вже зроблено чимало. Однак, потрібно визнати, що за рік чи навіть десять, повністю переобладнати будівлі, або ж забезпечити стовідсоткове працевлаштування даної категорії неможливо. Адже роками осіб з інвалідністю взагалі «не існувало». Тепер їх можна побачити на вулиці, у транспорті, у школі. Поступово середовище таки стає безбар’єрним.

— Нам є над чим працювати, є що змінювати. На 87% обладнані пандусами заклади соціальної сфери, медичні установи — понад 75%. У школах області забезпечений безперешкодний доступ до перших поверхів будівель. У Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, де навчається 13 дітей з інвалідністю, працює спеціальний підйомник. Створюються у навчальних закладах області медіатеки. До речі, цьогоріч Чернігівщина долучилася до проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації», — зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

В області створений Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який і має дійсно стати координуючим органом. Відповідні комітети, як запевняє Сергій Сергієнко, невдовзі запрацюють у кожному районі.

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

Кожна зі сторін — представники громадських організацій та посадовці —  переконана: працювати слід у повній взаємодії. Відтак, потрібні не тільки державні та місцеві програми, а й контроль за їх виконанням. Активно долучатися до роботи в цьому напрямку мають і територіальні громади.

Після обговорень форум прийняв резолюцію, якою рекомендував представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування наповнювати реальним змістом забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури та наближати не тільки їх, а й усе наше суспільство до сучасного європейського цивілізаційного рівня.

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини