Купував трактор – обдурили шахраї
На Чернігівщині, як і на території всієї України, орудують злочинці, які навчилися заробляти гроші, не відходячи від своїх комп’ютерів та мобільних телефонів.
Один дзвінок та гарна легенда і шахрай може заробити тисячі гривень. Щоб не потрапити на гачок пройдисвітів, потрібно знати їхні схеми. Наприклад, днями шахраї обманули мешканку Бахмацького району, яка забажала придбати через інтеренет трактор. Після того як вона перерахувала продавцю 17 тисяч гривень, він зник.
Поліція нагадує всім, хто купує через мережу Інтернет, розраховуватися за товар виключно після його отримання.
У Прилуцькому районі шахраям вдалося втілити у життя схему з видурюванням секретної інформації зі зворотного боку банківської картки. Подзвонивши молодій дівчині та представившись працівниками банку, в якому вона обслуговується, псевдобанкіри попросили продиктувати цифри з картки, а дізнавшись необхідні дані - люб’язно побажали жертві гарного дня та хутко зняли з її рахунку півтори тисячі гривень.
Поліція наполегливо радить і застерігає: ні в якому разі не повідомляйте нікому інформацію зі своїх банківських карток, в першу чергу — термін дії картки та захисний код на її зворотному боці.
За всіма згаданими фактами були відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та частиною 1 статті 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою). Максимальна санкція покарання – обмеження волі на строк до трьох років.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.