Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 вересня, 12:13:25

На Чернігівщині реалізовуватимуть масштабний екологічний проект за кошти ЄС

02.12.2017   12:05Агенцiя

Чернігівський національний технологічний університет, Деснянське басейнове управління водних ресурсів, ГО "Центр «Доброчин»" спільно з білоруськими колегами візьмуться за реалізацію проекту щодо моніторингу параметрів води у Дніпрі.

Суть ініціативи полягає в розробці систем моніторингу води в річці на території двох держав. Системи автономні та безпровідні, живитимуться від сонячних панелей. Отримана інформація передаватиметься через мобільний інтерфейс на сервер, до якого матимуть доступ усі користувачі. Таким чином можна відслідкувати зміну параметрів протягом певного часу.

У випадку швидкого підйому рівня води, значного забруднення тощо,  спрацьовуватиме служба смс-інформування для ДСНС Ураїни.

Співпраця відбуватиметься у рамках фінансованої підтримки Європейським  Союзом Програми територіального співробітництва Білорусь — Україна.

Загалом із понад сотні грантових заявок було відібрано 18.

Оксана Гришкевич, директор департаменту державних інвестиційних проектів і підтримки розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України: Проекти транскордонного співробітництва, які отримали путівку в життя, відкривають нові можливості. Така співпраця є важливим елементом Державної стратегії регіонального розвитку України, основна мета якого —  створення умов для підвищення конкурентоспроможності регіонів, забезпечення їх сталого розвитку, високої продуктивності виробництва та зайнятості населення.

Діна Гончарова, директор Центру міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу в Білорусі: Підписання грантових контрактів за Програмою територіального співробітництва Білорусь - Україна — це історично значуща подія, до якої ми довго йшли. Однак написати проект і виграти його — це півсправи: важлива його реалізація і ефективні результати. Це хороша можливість для втілення соціально-економічних ідей в прикордонних регіонах. З 18-ти підписаних проектів більшість націлені на підвищення якості життя населення .

Для Європейського Союзу Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства є пілотною, адже вперше шість країн ініціативи реалізують транскордонні проекти без участі партнерів з країн ЄС.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy 11:35

Klitschko Foundation спільно з Фондом Німецького футбольного союзу DFB-Stiftung Egidius Braun знову втілять семиденний інтенсив для української та німецької молоді Interexchange Academy 2025.

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень 11:30

Служба зайнятості продовжує залучати мешканців територіальних громад області до лав «Армії відновлення».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

«єВідновлення»: в області понад два мільярди гривень компенсацій нараховано по майже шести тисячах заяв 08:37

На Чернігівщині триває реалізація державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення». Про наявну ситуацію в регіоні розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Історичні традиції та мистецька освіта: підходи до розбудови національної ідентичності обговорили члени коордради 08:34

Про утвердження української національної та громадянської ідентичності говорили сьогодні на черговому засіданні профільної коордради. Зустріч відбулася в Чернігівському колегіумі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини