Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 серпня, 14:45:31

З турботою про інвалідів Чернігівщини

02.12.2017   10:07Агенцiя

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом. Він покликаний привернути увагу до щоденних проблем цих людей, необхідності виявляти турботу і милосердя до них, та врешті - решт - допомогти їм повірити у себе!

Турбота про застрахованих осіб, потерпілихвід нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - є одним із основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його 8 відділень в регіоні, спеціалісти яких забезпечують гарантовані державою страхові виплати, у тому числі:
- щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та виплати особам в разі втрати годувальника;
- виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати  професійної працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві);
- допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію; на санаторно - курортне лікування; технічні та інші засоби реабілітації; зубопротезування та очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз; на придбання спеціальних засобів пересування (коляски); - компенсація витрат на бензин, ремонт, і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів; витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями.

Станом на  1 грудня  2017 року в Чернігівській області  страхові виплати отримують 3388 осіб, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві або професійного  захворювання та членів  сім’ї,  які мають  право на відшкодування шкоди в разі смерті потерпілого, із них: 59 інвалідів I групи, 372 інваліда - II групи, 1238 - інвалідів III групи, 1543 потерпілих, які не визнанні інвалідами.

Зазначеній категорії осіб,за 11 місяців цього року, робочими органами управління виконавчої дирекції  здійснено  страхових  виплат на суму 48,7 млн. грн.  Середній  розмір  страхової  виплати на одного потерпілого становить 1307 грн. 

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання. Всі звернення таких потерпілих розглядаються в оперативному порядку. Працівники проявляють особливу чуйність до цієї категорії людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, співпереживають, намагаються підтримати та розрадити в їхній біді. Наразі, щомісячні страхові виплати отримують 304 потерпілих- переселенців, з них – 119 осіб з інвалідністю. З початку року тимчасово переміщеним особам виплачено понад 9,3 млн. грн. 

Варто зазначити, що щомісячні страхові виплати втраченого заробітку проводяться своєчасно та в повному обсязі, як і фінансування всіх витрат, пов'язаних з лікуванням, протезуванням, доглядом за потерпілими тощо.
У закладах охорони здоров’я було проліковано і забезпечено медичною реабілітацією (відновною терапією) 159 потерпілих на виробництві, серед них у санаторно-курортних закладах - 17 осіб.Обсяг фінансування цього виду послуги склав 1 млн. 217 тис. грн.

За санаторно-курортне оздоровлення інвалідів внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючих осіб сплачено оздоровницям 594 тис. грн. Крім того, відшкодовано проїзд до місця лікування і назад цим потерпілим та супроводжуючим особам на загальну суму 27 тис. грн.

Потерпілі отримали 6 спеціальних засобів пересування (колясок) загальною вартістю 187 тис. грн. Разом з тим,виплачено компенсацію на загальну суму 22 тис грн на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування 78 автомобілів інвалідів унаслідок трудового каліцтва, що свого часу були придбані Фондом.


Прес - служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Українив Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:45

Упродовж минулого тижня з 27 липня по 3 серпня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 189 чоловік особового складу та 56 одиниць спеціальної техніки.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн. 14:41

За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатних працівників в області за січень-червень 2020 року становила 8770 грн з темпом зростання до аналогічного періоду попереднього року 11,6%. Для порівняння, в Україні відповідно – 10928 грн.

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19 14:26

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 3 серпня в області виявлено 17 нових випадків COVID-19.

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду 11:43

3 серпня відбулась розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом липня зафіксовано 118 порушень, вилучено 118 кг незаконно добутої риби та понад 3 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом липня зафіксовано 118 порушень, вилучено 118 кг незаконно добутої риби та понад 3 км сіток 11:20

Протягом липня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 118 порушень Правил рибальства.