Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 10:52:29

З турботою про інвалідів Чернігівщини

02.12.2017   10:07Агенцiя

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом. Він покликаний привернути увагу до щоденних проблем цих людей, необхідності виявляти турботу і милосердя до них, та врешті - решт - допомогти їм повірити у себе!

Турбота про застрахованих осіб, потерпілихвід нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - є одним із основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його 8 відділень в регіоні, спеціалісти яких забезпечують гарантовані державою страхові виплати, у тому числі:
- щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та виплати особам в разі втрати годувальника;
- виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати  професійної працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві);
- допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію; на санаторно - курортне лікування; технічні та інші засоби реабілітації; зубопротезування та очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз; на придбання спеціальних засобів пересування (коляски); - компенсація витрат на бензин, ремонт, і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів; витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями.

Станом на  1 грудня  2017 року в Чернігівській області  страхові виплати отримують 3388 осіб, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві або професійного  захворювання та членів  сім’ї,  які мають  право на відшкодування шкоди в разі смерті потерпілого, із них: 59 інвалідів I групи, 372 інваліда - II групи, 1238 - інвалідів III групи, 1543 потерпілих, які не визнанні інвалідами.

Зазначеній категорії осіб,за 11 місяців цього року, робочими органами управління виконавчої дирекції  здійснено  страхових  виплат на суму 48,7 млн. грн.  Середній  розмір  страхової  виплати на одного потерпілого становить 1307 грн. 

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання. Всі звернення таких потерпілих розглядаються в оперативному порядку. Працівники проявляють особливу чуйність до цієї категорії людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, співпереживають, намагаються підтримати та розрадити в їхній біді. Наразі, щомісячні страхові виплати отримують 304 потерпілих- переселенців, з них – 119 осіб з інвалідністю. З початку року тимчасово переміщеним особам виплачено понад 9,3 млн. грн. 

Варто зазначити, що щомісячні страхові виплати втраченого заробітку проводяться своєчасно та в повному обсязі, як і фінансування всіх витрат, пов'язаних з лікуванням, протезуванням, доглядом за потерпілими тощо.
У закладах охорони здоров’я було проліковано і забезпечено медичною реабілітацією (відновною терапією) 159 потерпілих на виробництві, серед них у санаторно-курортних закладах - 17 осіб.Обсяг фінансування цього виду послуги склав 1 млн. 217 тис. грн.

За санаторно-курортне оздоровлення інвалідів внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючих осіб сплачено оздоровницям 594 тис. грн. Крім того, відшкодовано проїзд до місця лікування і назад цим потерпілим та супроводжуючим особам на загальну суму 27 тис. грн.

Потерпілі отримали 6 спеціальних засобів пересування (колясок) загальною вартістю 187 тис. грн. Разом з тим,виплачено компенсацію на загальну суму 22 тис грн на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування 78 автомобілів інвалідів унаслідок трудового каліцтва, що свого часу були придбані Фондом.


Прес - служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Українив Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування 10:08

Петро Порошенко прибуде у п’ятницю на допит у ДБР – попри те, що справи проти нього політично вмотивовані, а рішення Печерського суду ухвалені із порушенням закону.

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України

Народні депутати від Чернігівщини презентували в обласній раді законопроєкт з держпідтримки малонаселених територій України 09:55

27 лютого парламентарі від Сіверського краю Антон Поляков та Валерій Зуб представили згаданий проєкт на конференції «Перспективи розвитку Чернігівщини», що відбулася в конференц-залі будинку засідань обласної ради.