Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 10:42:09

Через систематичні неприбуття в судові засідання учасників судового провадження - розгляд стосовно неповнолітніх за фактом хуліганства в черговий раз відкладено

30.11.2017   15:36Агенцiя

Прокурорами у Деснянському районному суді м. Чернігова забезпечується підтримання обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно однієї дорослої та чотирьох неповнолітніх обвинувачених у вчиненні хуліганства, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб (ч. 2 ст. 286 КК України), обвинувальний акт у якому в липні поточного року прокуратурою направлено до суду.

Відповідно до ст. 28 КПК України кримінальне провадження неповнолітньої особи має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово.

Зважаючи, що неповнолітні, через свій вік, фактично обмежені у правосуб’єктності, реалізація їх прав під час кримінального провадження забезпечується з урахуванням додаткових гарантій та механізмів захисту відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства.

Водночас, майже 3 місяці судом не було проведено підготовче засідання через неявки до суду адвокатів, які здійснювали захист трьох неповнолітніх обвинувачених та двох потерпілих, присутність яких у суді є обов’язковою.

Після призначення провадження до розгляду засідання (02.11.2017) не відбулося у зв’язку з неявкою малолітньої особи, щодо якої вирішується питання про застосування примусових заходів виховного характеру та адвоката (16.11.2017), який здійснює захист однієї з неповнолітніх обвинувачених, яка  у судовому засіданні (29.11.2017) відмовилася від адвоката.

Черговий розгляд  кримінального провадження призначено на 24.01.2018.

Відтак внаслідок неявки в судові засідання учасників судового провадження розгляд судом по суті не розпочато вже майже півроку.

Жодне судове засідання не відкладено через неявку прокурорів.

Усі питання по суті вчиненого діяння будуть предметом ретельного дослідження у ході судового слідства.

З метою забезпечення  якісного підтримання  державного обвинувачення  його здійснення з квітня 2017 року доручено групі прокурорів, старшим з яких являється заступник керівника Чернігівської місцевої прокуратури.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини