Лісовий патруль дві доби шукав браконьєрів та "чорних" лісорубів
З початком листопада відкрили сезон полювання на пушного звіра. Порядні мисливці купують ліцензії і сплачують за можливість полювання в державну казну та бюджет користувачів мисливських угідь немалі гроші. Інша річ – браконьєри, яким закон не писаний і які відстрілюють все, що трапляється на їхньому шляху.

Чим ближче до столиці та фінансово самостійних регіонів, тим нахабніші і більш оснащені браконьєри. Протистоять їм єгеря та лісова охорона. За словами захисників лісу, останнім часом, завдяки тиску преси та громадськості, вдалося притягнути до відповідальності найбільш затятих браконьєрів.
Проте ставити хрест на незаконному полюванні зарано. Саме тому лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство» залучила до патрулювання представників УТМР та громадських активістів.
Очолив спільний рейд досвідчений лісовий охоронець – міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко.
За його словами, впродовж двох діб, 5 та 6 листопада, спільний патруль відпрацював угіддя в межах трьох головних районів – Ніжинського, Носівського та Бобровицького. Охоронці лісу перевірили 7 мисливських господарств та 12 індивідуальних мисливців.
«Під час рейду ми спілкувалися з грибниками, мисливцям та місцевими мешканцями з навколишніх сіл, - каже Володимир Яковенко. – Всі вони обурені діями чорних лісорубів і браконьєрів».
Активісти ж були вражені роботою лісівників, якої не видно пересічному громадянину, адже побачили гектари свіжо висадженого лісу, сотні метрів парканів, якими огороджують лісові культури від оленів, косуль та лосів (популяція яких значно зросла завдяки постійним рейдам лісової охорони).
Мисливствознавець розповідає про один із курйозних випадків, який трапився з ними під час спільного рейду: «Вночі на лісовій дорозі активісти і лісо охоронці зупинили автомобіль, в якому, як виявилось, здійснювали об’їзд єгері приватного мисливського господарства. Про всяк випадок ми перевірили документи та оглянули автомобіль єгерів. Останні були вражені міццю нашого рейду»
За словами лісових охоронців, це був нетиповий рейд – не тільки через те, що він спільний, але й тому, що значну частину шляху учасники рейду пройшли пішки, попередньо розбившись на декілька груп.
Робота лісових охоронців приносить суттєві результати. Адже нині все більше браконьєрів, які досі почували себе господарями лісу, сумирно купують ліцензії та стають на шлях виправлення.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.