Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:05:36

За тиждень на Чернігівщині шахраї використали майже всі схеми видурювання грошей

24.10.2017   11:41Агенцiя

На цьому тижні з різних районів Чернігівської області до поліції зверталися громадяни, яких ошукали шахраї. Останні просто телефонували потенційним жертвам та вкладали в їхні вуха відпрацьовані меседжі.

Так, чернігівці 1941 року народження зателефонував невідомий чоловік, але представився її сином. Голос у слухавці збив жінку з пантелику новиною про буцімто раптову операцію, на яку потрібні гроші. У шоковому стані мати навіть не спало на думку, що їй подзвонила чужа людина. Вона була впевнена, що із сином сталося лихо, тож зібрала до купи всі сімейні заощадження та віддала їх посереднику, який не побоявся приїхати до неї додому та забрати 31 тисячу гривень і 50 євро.

Дзвонять та вимагають гроші, бо син/брат/племінник начебто став причиною ДТП чи навпаки потребує невідкладної операції? Це шахраї!

На іншу схему потрапив чернігівець, який планував продати відеокарту через інтернет. Коли він зустрівся з потенційним покупцем на одній із зупинок громадського транспорту та дістав товар, той вихопив відеокарту та побіг у невідомому напрямку.

Прилучанка намагалася продати металеву бочку за 8 тисяч гривень, але їй подзвонив шахрай, який добре зіграв роль покупця. Розпитавши про товар, він попросив продиктувати цифри з банківської картки для буцімто перерахунку грошей. Насправді ж він планував зовсім іншу операцію — зняття грошей до останньої копійки. Таким чином невідомий чоловік розжився на 4,2 тисячі гривень.

Тим часом мешканець Бахмача, навпаки, хотів придбати товар в інтернеті. Йому припав до душі зварювальний апарат за 3,6 тисячі гривень. Зв’язавшись із продавцем, він дізнався номер банківської картки для передплати. Перерахувавши кошти, чоловік середніх літ залишився з носом.

Поліція вкотре нагадує громадянам, що всі подібні покупки бажано здійснювати виключно післяплатою – це убереже ваші гроші і нерви.

Утім одним із найпоширеніших видів шахрайства залишається удавання банківського робітника, який начебто уточнює інформацію про свого клієнта. За легендою шахрай має запевнити свою потенційну жертву, що через сумнівні операції її рахунок заблоковано. Для розблокування він має дізнатися реквізити, щоб пересвідчитися, що на дроті реальний власник картки. Отримуючи секретну інформацію, шахрай без перепон знімає всі гроші та більше не виходить на зв’язок. Отже, 5,6 тисячі гривень тепер знаходяться в кишені невідомого, але досвідченого шахрая.

Якщо Вам подзвонив невідомий та просить продиктувати дані картки — це шахраї! Справжні працівники банку володіють усією необхідною інформацією про клієнтів.

За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Одне провадження відкрито за частиною 1 статті 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) — карається караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.