За тиждень на Чернігівщині шахраї використали майже всі схеми видурювання грошей
На цьому тижні з різних районів Чернігівської області до поліції зверталися громадяни, яких ошукали шахраї. Останні просто телефонували потенційним жертвам та вкладали в їхні вуха відпрацьовані меседжі.

Так, чернігівці 1941 року народження зателефонував невідомий чоловік, але представився її сином. Голос у слухавці збив жінку з пантелику новиною про буцімто раптову операцію, на яку потрібні гроші. У шоковому стані мати навіть не спало на думку, що їй подзвонила чужа людина. Вона була впевнена, що із сином сталося лихо, тож зібрала до купи всі сімейні заощадження та віддала їх посереднику, який не побоявся приїхати до неї додому та забрати 31 тисячу гривень і 50 євро.
Дзвонять та вимагають гроші, бо син/брат/племінник начебто став причиною ДТП чи навпаки потребує невідкладної операції? Це шахраї!
На іншу схему потрапив чернігівець, який планував продати відеокарту через інтернет. Коли він зустрівся з потенційним покупцем на одній із зупинок громадського транспорту та дістав товар, той вихопив відеокарту та побіг у невідомому напрямку.
Прилучанка намагалася продати металеву бочку за 8 тисяч гривень, але їй подзвонив шахрай, який добре зіграв роль покупця. Розпитавши про товар, він попросив продиктувати цифри з банківської картки для буцімто перерахунку грошей. Насправді ж він планував зовсім іншу операцію — зняття грошей до останньої копійки. Таким чином невідомий чоловік розжився на 4,2 тисячі гривень.
Тим часом мешканець Бахмача, навпаки, хотів придбати товар в інтернеті. Йому припав до душі зварювальний апарат за 3,6 тисячі гривень. Зв’язавшись із продавцем, він дізнався номер банківської картки для передплати. Перерахувавши кошти, чоловік середніх літ залишився з носом.
Поліція вкотре нагадує громадянам, що всі подібні покупки бажано здійснювати виключно післяплатою – це убереже ваші гроші і нерви.
Утім одним із найпоширеніших видів шахрайства залишається удавання банківського робітника, який начебто уточнює інформацію про свого клієнта. За легендою шахрай має запевнити свою потенційну жертву, що через сумнівні операції її рахунок заблоковано. Для розблокування він має дізнатися реквізити, щоб пересвідчитися, що на дроті реальний власник картки. Отримуючи секретну інформацію, шахрай без перепон знімає всі гроші та більше не виходить на зв’язок. Отже, 5,6 тисячі гривень тепер знаходяться в кишені невідомого, але досвідченого шахрая.
Якщо Вам подзвонив невідомий та просить продиктувати дані картки — це шахраї! Справжні працівники банку володіють усією необхідною інформацією про клієнтів.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Одне провадження відкрито за частиною 1 статті 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) — карається караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.