Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 11:19:49

У Проекті ЄС ClimaEast Чернігівщина має найбільший соціальний ефект

14.10.2017   10:25Агенцiя

Про це днями під час заключної регіональної зустрічі в місті Брюсель (Бельгія) зазначили представники країн-учасниць. В обговоренні взяли участь й директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Катерина Тканко та голова Ніжинської районної ради Олег Бузун. Загалом, в області зміни так чи інакше торкнулися 85 тисяч осіб.

Проект ЄС ClimaEast з жовтня 2012 року впроваджується на території країн Східноєвропейського партнерства.

Варто зауважити, що в Україні ініціатива реалізовувалася на території Ніжинського району.  Як результат —  розроблено «Проект організації території регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів».

Реконструйовано гідротехнічні споруди осушувально-зволожувальної системи «Смолянка». На відновлених територіях здійснюється моніторинг рівня ґрунтових вод.

Відновлення гідрологічного режиму окремих пілотних територій та  визначених гідротехнічних споруд системи «Смолянка» є прикладом участі місцевого населення у регенерації сільськогосподарських торфовищ на приватних землях.

Розроблена методологія обліку викидів парникових газів для Національної системи інвентаризації парникових газів України.

Віднедавна успішно функціонують кооперативи із виготовлення пелетів на основі відходів деревини у селі Вертіївка та молочний — у селі Кукшин Ніжинського району.

В листопаді на конференції в Києві Чернігівщина ділитиметься досвідом участі в Проекті з іншими регіонами України.

Хороші результати мають й інші країни. Зокрема в Грузії, Вірменії та Азербайджані вдалось відновити високогірні пасовища, шляхом розробки планів управління; створити системи водовідведення, розчистити дороги, здійснити підживлення земель та визначення територій відведених для випасу тварин діаметром  5-7 кілометрів. Також створено кооперативи користувачів пасовищ, пастухів забезпечено мобільним житлом, що працює на сонячних батареях.  Результат: підвищення надоїв молока та збільшення приросту худоби,  відновлення лісових насаджень, шляхом висадження саджанців, розробка нових технологій визначення сполуки вуглецю.

Впроваджували проект на території Республіки Комі, Республіки Башкортостан та Ненецького автономного округу (РФ). Там працювали над збереженням біорізноманіттям лісів та торфовищ вічної мерзлоти.

Реалізація Проекту в Білорусі дала змогу пом’якшити наслідки зміни клімату, збільшити популяцію рідкісних птахів та запровадити стале використання торфовищ.


За повідомленням Департаменту екології і природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.