Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 05:08:48

Європейський тиждень місцевої демократії

10.10.2017   08:33

Цього тижня Чернігів долучається до участі у проведенні заходів з нагоди Європейського тижня місцевої демократії. У закладах культури і навчальних закладах проводяться інформаційні, освітні та виховні заходи.

Проведення  Європейського тижня місцевої демократії припадає на тиждень, що включає 15 жовтня, – дату підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 р. За допомогою цього правового інструменту держави-члени Ради Європи, які підписали Хартію, зобов’язуються втілювати принципи місцевого самоврядування у своєму національному законодавстві.

«Європейський тиждень місцевої демократії» – це нова політична ініціатива Ради Європи, яка була ініційована Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи та Європейським комітетом з питань місцевої та регіональної демократії. Цей захід щорічно організовується місцевими органами влади усіх держав-членів Ради Європи з метою просування принципів місцевої демократії та сприяння демократичній участі громадян у публічному житті на місцевому рівні.

На підтримку ініціативи Ради Європи виданий Указ Президента України від 27 вересня 2007 р. № 922 «Про Європейський тиждень місцевої демократії».
Основними цілями проведення Європейського тижня місцевої демократії в Україні визначено:
- підвищення рівня обізнаності громадян європейських держав стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади та можливості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні;
- заохочення членів місцевих рад та державних службовців до участі у демократичному процесі на місцевому рівні з метою впровадження стандартів публічної етики як основи відносин з громадянами;
- розвиток місцевої демократії як компоненту становлення демократичної Європи та інформування громадськості про роль Ради Європи у цьому процесі.

Вперше Європейський тиждень місцевої демократії в Україні проведений у 2007 році. У більшості регіонів успішно впроваджені заходи, які сприяли залученню громадян до справ місцевого самоврядування та кращому усвідомленню ними європейського вектора розвитку нашої держави.

У рамках Європейського тижня місцевої демократії проводяться різноманітні заходи: розповсюдження інформації, дні відкритих дверей, дебати з представниками органів місцевої влади, конкурси, навчальні ігри тощо. Особлива увага традиційно приділяється залученню молодих громадян до суспільно-політичного життя на місцевому рівні, розвитку демократії участі тощо.

Серед заходів, проведених в рамках Європейського тижня місцевої демократії, у Чернігові проходив Форум працівників органів місцевого самоврядування Люблінського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща і Чернігівської області «Як працює місцеве самоврядування в Польщі: консультації для України».


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп 14:15

Дослідники не втомлюються сперечатися, де вперше з’явився суп лагман — у Китаї, Узбекистані чи Туркестані. Втім, любителям азійської кухні ця плутанина тільки на руку. Адже рецепти, якими славиться кожна з країн, мають свої відмітні риси. Отже, можна насолоджуватися не однією чудовою стравою, а кількома її варіаціями.

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року 14:06

З 3 жовтня Венера, планета кохання та комфорту, переходить у знак Діви до 28 жовтня, тут у неї слабкий статус. Значно зменшуються романтичні пориви, на зміну пристрасті приходять стриманість і розсудливість.

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.