Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 07:52:33

Наставник є тією рятівною соломинкою, що може посприяти виходу із зачарованого кола

20.09.2017   10:35Агенцiя

Багато дітей-сиріт, які проживають в інтернатах, з різних причин не можуть бути всиновленими. У дітей старше п’яти років шанси знайти батьків різко знижуються. А бажаючих усиновити підлітка – одиниці. Це значно шкодить їх емоційному та душевному стану.

Як результат, діти не підготовлені до самостійного життя, тому, більшість з них після виходу з інтернату ведуть асоціальний спосіб життя.

Тому наставник є якраз тією рятівною соломинкою, що може посприяти виходу із зачарованого кола. Наставник може допомогти дитині виявити і розкрити свій потенціал, повірити в себе, захотіти змін і поступу. На мою думку на Чернігівщині дуже багато добрих та чуйних людей, які із задоволенням візьмуться бути наставником.

5 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо запровадження наставництва. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин. Згідно закону, наставник укладає угоду з інтернатним закладом, а моніторить процес дотримання прав і свобод дитини служба у справах дітей.

НАСТАВНИЦТВО – це реальна, ефективна допомога дітям з інтернатних закладів у соціалізації та адаптації до самостійного життя.
Сьогодні майже 106 000 дітей знаходяться в українських інституціях. З них лише 8% мають статус для всиновлення або опікунства - влаштування в сім'ю. Всі інші вихованці – батьківські діти, які не можуть бути всиновлені або влаштовані до сім'ї.

Саме тому, наставництво актуальне для дітей, які потрапили в систему інтернатів, та не будуть виведені з неї довгий час. Їм життєво необхідна підтримка дорослого друга!
Виходячи з інтернату, підлітки часто падають на дно соціуму і стають для нього загрозою. У дорослому житті вихованці інтернатів схильні до ранніх статевих відносин/вагітності, вчинення злочинів, самогубства, алкоголізму та наркоманії. Їхні діти часто також потрапляють до інституційних закладів. Хто розірве це замкнене коло?

Після виходу з інтернатних установ:
- Кожна друга дитина скоює злочин;
- Кожен п'ятий - стає безхатченком;
- Кожен сьомий - здійснює спробу самогубства;
- Тільки 1% дітей-сиріт отримує вищу освіту.

Завдяки державі та спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг і дах над головою. Але у них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка могла б навчити елементарним навичкам життя. Приготувати їжу, заощадити кошти, оформити документи, влаштуватися на роботу - це очевидні речі для нас і невідомі для дітей. Концерти, цукерки чи зошити не замінять дитині індивідуальної людської підтримки. Місток до реального світу - ось що їй потрібно.

Упродовж 7 років 1358 людей в Україні стали наставниками і значимими друзями для дітей з інтернатів. Наставники допомагають дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, визначитися з професією, вибудовують моральні цінності, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з людьми. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову, щасливу долю.

Кожен наставник обов'язково проходить навчання і підписує Договір про наставництво, тому наставництво – це впорядковане професійне волонтерство.

Відтепер це – офіційна форма допомоги дітям в інтернатах, яка розгортає діяльність у регіонах, щоб досягти головної мети - подарувати кожній самотній українській дитині наставника.

За даними організації «Віg brothers big sisters» (USA) вихованці, які регулярно зустрічаються зі своїми Наставниками:
На 46% менше схильні до вживання наркотиків;
На 27% менше схильні до зловживання алкоголем;
На 55% більше здатні вступити до університету;
На 78% більше схильні регулярно брати участь у волонтерській діяльності;
На 90% більше зацікавлені в тому, щоб стати наставниками;
На 130% більше готові займати лідерські позиції та керівні посади.

Доля майже 106 000 українських дітей у наших руках. Долучайтесь до національної програми наставництва!

За додатковою інформацією звертайтесь до працівників обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:
м.Чернігів, вулиця Шевченка, 21.
тел.: (0462)77-89-84
e-mail: oblsocsluzhba@ukr.net  


Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:07

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території Чернігівської області за період з 8:00 3 квітня до 8:00 4 квітня 2020 року.

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО 14:03

За процесуального керівництва прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування стосовно 5 учасників організованої злочинної групи, які упродовж 2019 року займалися збутом наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів в Державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор».

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша 14:00

Оперативник карного розшуку з’ясували, що побутовий конфлікт між чоловіками спалахнув на ґрунті вживання алкоголю. Поліцейські встановили свідків події та затримали зловмисника.

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка 13:49

3 квітня о 20:00 до Служби порятунку "101" у Ічнянському районі від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що місцеві рибалки у ставку по вул. Воскресенський, що в м. Ічня виявили потопельника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини