Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 20:32:44

Задоволено позов прокуратури Чернігівської області про повернення у розпорядження держави земель історико-культурного призначення вартістю понад 20 млн. грн.

11.09.2017   07:25

Одним із пріоритетних завдань органів прокуратури Чернігівської області є відновлення інтересів держави з охорони, збереження та відновлення культурних цінностей, у тому числі земель історико-культурного призначення.

Так, у межах реалізації представницьких повноважень прокуратурою області встановлено порушення вимог законодавства при використанні земель цієї категорії, розташованих на території Євминської сільської ради Козелецького району.

Встановлено, що рішенням органу місцевого самоврядування у приватну власність фізичній особі передано землю площею 0,22 га, що знаходиться у межах території пам’ятки археології місцевого значення – поселення «Село», вартістю 20 млн грн та відноситься до особливо цінних земель, що згідно із Земельним кодексом України не можуть перебувати у приватній власності.

Реагуючи на виявлене порушення, та з метою збереження культурної спадщини прокурор звернувся до суду з вимогою визнати  недійсними рішення  органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у приватну власність, державного акту про право власності та повернення земельної ділянки у розпорядження держави.

Козелецький районний суд, надавши оцінку наявним у справі доказам, визнав позовні вимоги обґрунтованими та 04.09.2017 ухвалив рішення про задоволення позовних вимог прокурора у повному обсязі.

Відтак на вимогу прокуратури земельна ділянка історико-культурного призначення вартістю понад 20 млн грн підлягає поверненню в державну власність.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.