Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 13:38:50

Чи буде створено ПЗФ РЛП "Кордівка": питання обговорюється, проблеми залишаються

30.08.2017   08:37

29 серпня в обласній раді відбулося засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) «Кордівка» в м.Чернігові.

Члени робочої групи насамперед розглянули питання порядку денного засідання «Про ситуацію зі створенням РЛП «Кордівка», надавши по ньому слово секретарю робочої групи, заступнику голови Громадської ради при обласній державній адміністрації Тамарі Петровій. Як було зрозуміло з її виступу, питання створення об'єкту природно-заповідного фонду на берегах Десни поки що залишається у так званому підвішеному стані. Як зазначалося, цілий пакет документів, що буди надіслані у вищі столичні інстанції, розглядався до тих пір, доки Громадська рада при ОДА не нагадала про строки. Та все ж, з Києва надійшов лист-погодження Мінекології з підтримкою ініціатив робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду «Кордівка» в м.Чернігові у формі РЛП. Однак, як було наголошено, міська влада пропонує все залишити без змін, тобто замість ПЗФ створити на більш ніж двохсотгектарній площі земель запасу лісопарк, а це, на думку члена ГР при ОДА Наталії Проскуріної, - «подальший дерибан» зеленої зони.

З наступного питання «Про позицію виконкому Чернігівської міської ради щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду - РЛП «Кордівка» інформацію надавав представник Чернігівської міської ради Сергій Калюжний, начальник управління архітектури та містобудування. Проте члени робочої групи назвали його інформацію неконкретною і неповною.

У свою чергу, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук зробив акцент на досить серйозній думці: якщо нинішнє покоління, яке має змогу захистити зелений щит міста, цього не зробить, то нащадки – внуки та правнуки – цього не пробачать. Отож слід шукати вихід із ситуації.

І вихід, а точніше, світло в кінці тонелю є. Він - за рішенням місцевої влади. Якщо міська рада буде відстоювати лище ідею лісопарку, говорили члени групи, то ПЗФ на берегах Десни не створити. Навіть якщо цю ідею всіма руками підтримує профільне Міністерство.

Як результат, члени робочої групи вирішили добиватися довіри та підтримки у районних – Деснянській та Новозаводській районних у м. Чернігіві радах і заодно звернутися з пакетом документів до Чернігівської міської ради щодо погодження створення об'єкту ПЗФ місцевого значення.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини