Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:00:12

Чи буде створено ПЗФ РЛП "Кордівка": питання обговорюється, проблеми залишаються

30.08.2017   08:37

29 серпня в обласній раді відбулося засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) «Кордівка» в м.Чернігові.

Члени робочої групи насамперед розглянули питання порядку денного засідання «Про ситуацію зі створенням РЛП «Кордівка», надавши по ньому слово секретарю робочої групи, заступнику голови Громадської ради при обласній державній адміністрації Тамарі Петровій. Як було зрозуміло з її виступу, питання створення об'єкту природно-заповідного фонду на берегах Десни поки що залишається у так званому підвішеному стані. Як зазначалося, цілий пакет документів, що буди надіслані у вищі столичні інстанції, розглядався до тих пір, доки Громадська рада при ОДА не нагадала про строки. Та все ж, з Києва надійшов лист-погодження Мінекології з підтримкою ініціатив робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду «Кордівка» в м.Чернігові у формі РЛП. Однак, як було наголошено, міська влада пропонує все залишити без змін, тобто замість ПЗФ створити на більш ніж двохсотгектарній площі земель запасу лісопарк, а це, на думку члена ГР при ОДА Наталії Проскуріної, - «подальший дерибан» зеленої зони.

З наступного питання «Про позицію виконкому Чернігівської міської ради щодо створення об'єкту природно-заповідного фонду - РЛП «Кордівка» інформацію надавав представник Чернігівської міської ради Сергій Калюжний, начальник управління архітектури та містобудування. Проте члени робочої групи назвали його інформацію неконкретною і неповною.

У свою чергу, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук зробив акцент на досить серйозній думці: якщо нинішнє покоління, яке має змогу захистити зелений щит міста, цього не зробить, то нащадки – внуки та правнуки – цього не пробачать. Отож слід шукати вихід із ситуації.

І вихід, а точніше, світло в кінці тонелю є. Він - за рішенням місцевої влади. Якщо міська рада буде відстоювати лище ідею лісопарку, говорили члени групи, то ПЗФ на берегах Десни не створити. Навіть якщо цю ідею всіма руками підтримує профільне Міністерство.

Як результат, члени робочої групи вирішили добиватися довіри та підтримки у районних – Деснянській та Новозаводській районних у м. Чернігіві радах і заодно звернутися з пакетом документів до Чернігівської міської ради щодо погодження створення об'єкту ПЗФ місцевого значення.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.