Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 липня, 08:42:46

Поліція Чернігівщини закликає.. припиніть фінансувати злочинців!

15.08.2017   11:52Агенцiя

Кожен, хто читає новини про активізацію шахраїв, думає, що обдурити вони можуть будь-кого, тільки не його. І саме на цьому «ловляться» чергові жертви аферистів: коли лунає телефонний дзвінок від невідомого вся обізнаність вмить кудись зникає.

Не дивно, що цими вихідними в Чернігові, Новгород-Сіверському та Менському районах шахраї зірвали солідний куш — понад 80 тисяч гривень та майже 10 тисяч доларів лише за три вдалі дзвінки.

Так, у першому випадку до чернігівки подзвонив невідомий чоловік, який повідомив, що її син нібито потрапив у моторошну автомобільну аварію. Утім, повідомленням жахливої звістки розмова не закінчилася, адже по ту сторону телефонного дроту знаходився шахрай, який мав видурити з емоційної жіночки якомога більше грошей.

Спритник намагався переконати стривожену матір у тому, що якщо вона не заплатить гроші, то її син матиме великі проблеми із законом. Звісно, жінка погодилася віддати все, що мала — 30 тисяч гривень та майже 9 тисяч доларів. А щоби не виникали сумніви, що все «по-справжньому», за грошима додому до потерпілої приїхав посередник.
Аналогічна ситуація трапилася й у Новгород-Сіверському районі.

Однак, цього разу ситуація набула абсурдності, адже шахраї тричі приїздили за грішми, кожного разу повідомляючи заявниці мов мантру фразу: «Грошей не вистачає. Треба ще!». Таким чином за першу поїздку шахраї «заробили» 30 тисяч гривень, за другу — 700 доларів, а на десерт видурили в жінки ще 20 тисяч гривень. Останній транш жіночка взяла в борг у сусідів.

Менш разючий масштаб має справа, що сталася в Мені, адже молодого хлопця ошукали на віртуальних покупках в інтернеті. Під приводом продажу музичного інструменту, шахраї попросили так звану передплату в сумі 1100 гривень. Отримавши гроші, на зв’язок уже ніхто не виходив.

Здається, що шахраї працюють 7 днів на тиждень та 24 години на добу, адже після «плідних» вихідних на початку нового тижня вони вирішили закріпити власні успіхи.

Так, у понеділок шахраї удавали продавців, які за вигідною ціною продають пальне. Мешканець Бахмацького району повірив в акцію та перерахував на картку псевдопродавця передплату в сумі 12,3 тисяч гривень. Однак, на цьому спілкування з шахраєм припинилося, адже насправді товару у нього не було.

Ще одна парочка шахраїв наважилася завітати до господи 81-річної бабці та представитися працівниками Управління соціального захисту населення. Довірлива жінка впустила їх всередину та навіть повірила, що в країні триває грошова реформа і погодилася обміняти усі свої гроші. Таким чином останні 5 тисяч гривень опинилися у руках шахраїв, а бабці залишили лише сльози відчаю.

За всіма фактами відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Шановні громадяни! Поліція Чернігівщини вкотре застерігає! Повідомляйте своїх близьких та знайомих про ймовірні шахрайські схеми. Злочинці не звертають увагу на вік та соціальним статусом людини, яку дурять, гребують оббирати пенсіонерів, які віддають останні кревні копійки для псевдопорятунку родичів. Аферистам вдається ошукувати як бабусь у маленьких селах, так і молодь у великих містах. Для кожного з них шахраї та шахрайки мають окрему легенду.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28

В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.

Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.

Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24

24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.

В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33

Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини