Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 13:45:24

Електронне голосування за проекти Громадського бюджету в Чернігові зроблене

15.08.2017   10:18Агенцiя

Як і обіцяла міська влада, вже цього року за проекти Громадського бюджету (Бюджету участі) в Чернігові можна буде проголосувати і з комп’ютера через мережу Інтернет.

Щоби це стало можливим, Чернігів приєднався до спеціальної електронної платформи «Громадський проект», розробленої  командою ГО «Соціал Буст» при фінансовій підтримці міжнародних донорських організацій. Ця електронна платформа  є всеукраїнською і створена спеціально для технічного забезпечення реалізації в різних містах програм на кшталт Бюджету участі.

У Чернігові, за правилами, подавати проекти Бюджету участі можуть жителі будь-яких міст, а голосувати – тільки чернігівці. Платформа вирішує питання ідентифікації особи як місцевого жителя, пропонуючи користувачеві на вибір кілька механізмів підтвердження: банк ID, електронний цифровий підпис або долучення скану паспорта з пропискою.

Цього року в нашому місті он-лайн можна буде лише голосувати за проекти Громадського бюджету і спостерігати за тим, як іде голосування. З наступного року через цю ж систему можна буде також і подати проект, і оперативно бачити всі етапи його подальшого проходження, і аналізувати проекти минулих років за різними критеріями тощо.

Побачити на прикладі, як усе це буде виглядати і працювати, можна на інтернет-сторінках цієї електронної платформи для Києва, Дніпра та ряду інших міст.

Меморандум про співпрацю для приєднання Чернігова до цих технічних можливостей підписаний між Чернігівською міською радою та Всеукраїнською ГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» 29 червня. А 14 серпня в міськраді керівник цього проекту в команді розробників електронної платформи Катерина Борисенко представила її  членам робочої групи Громадського бюджету в Чернігові та тут провела навчання майбутніх модераторів системи.


Довідково:
Цього року в Чернігові на кошти в рамках Бюджету участі претендують 100 проектів. З ними, зі звітами про втілення проектів минулих років, а також з усіма нормативними документами цієї міської програми та з актуальними новинами щодо неї можна ознайомитися в спеціальному розділі «Громадський бюджет» на офіційному веб-порталі міської ради. У соціальних мережах спілкування щодо нього відбувається у групі ФБ «Громадський бюджет.Чернігів (Партиципаторний чи бюджет участі)».


 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування 13:05

В умовах карантинних обмежень постало питання, як безпечно для здоров‘я учасників і оперативно проводити сесії місцевих рад та інші засідання органів місцевого самоврядування

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань "Артефакти" 12:23

Проєкт «Артефакти» виходив на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ з 19 січня до 5 квітня цього року. За цей час глядачі побачили 12 випусків - розслідування історичних загадок Чернігівщини.

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ 12:01

В Україні відсьогодні будуть перевіряти на коронавірус всіх людей з пневмонію. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби 11:37

Дев’ятого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини викрито правопорушника із забороненими знаряддями лову.