Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 08:35:51

Рятувальники відпрацювали дії з ліквідації пожеж на об'єктах нафтогазовидобувного комплексу

14.08.2017   12:55

8 серпня на установці підготовки природного газу «Мільки» Прилуцько-Леляківського відділення нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” ПАТ «Укрнафта» відбулися тренувальні тактико-спеціальні навчання щодо реагування сил і засобів підрозділів 5-го Державного пожежно-рятувального загону У ДСНС України у Чернігівській області.

Пожежна небезпека установки підготовки природного газу полягає в тому, що газ та конденсат в трубопроводах та вузлах технологічного процесу знаходяться під тиском, тож під час аварійних ситуацій можливе утворення пожежонебезпечних сумішей. За таких умов, навіть невеличке джерело енергії може призвести до непередбачуваних наслідків.

Згідно тактичного задуму, умовна пожежа виникла внаслідок розгерметизації трубопроводу теплообмінного вузла установки низькотемпературної сепарації, в результаті чого стався витік газоконденсату з послідуючим загорянням. На момент прибуття перших підрозділів умовна пожежа поширилася на площу 50 м.кв. Створилася загроза обладнанню та вузлу підігріву газу.

До місця виклику прибули сили та засоби 18-ої Державної пожежно-рятувальної частини. Після оцінки обстановки, попереднього оперативного розгортання, було оголошено підвищений номер виклику та розпочато охолодження  технологічного обладнання, що знаходиться в зоні дії полум’я.

Для охолодження технологічного обладнання та захист особового складу подано водяні стволи, а також генератор піни на гасіння розливу газового конденсату. З метою координації взаємодії залучених до гасіння пожежі підрозділів і служб об’єкту було створено штаб з ліквідації аварії.

Загалом до навчань були задіяні 25 чоловік особового складу та 5 одиниць пожежно-рятувальної техніки. 

Завершилися тактико-спеціальні навчання підбиттям підсумків. Тимчасово виконуючий обов'язки начальника 5-го ДПРЗ У ДСНС України у Чернігівській області підполковник служби цивільного захисту В’ячеслав Кучеренко зазначив, що особовий склад підпорядкованих підрозділів з поставленим завданням впорався добре, рятувальники діяли оперативно та професійно, тож мета навчань була досягнута.


УДСНС України у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07

Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49

Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.

Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15

Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.

Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20

Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини