Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 06:45:26

“Острови в ефірі”: радіоаматор із Чернігова отримав престижну нагороду

05.08.2017   10:57Агенцiя

У цьому році радіоаматор із Чернігова Юрій Кучинський, за зв’язок із 950-ма морськими й океанськими островами, отримав найпрестижніший серед радіоспортсменів диплом "Islands On The Air", який видається товариством радіолюбителів Великобританії.

Про це на "Хемфесті" радіоаматорів Чернігівщини повідомив радіоспортсмен з обласного центру Олексій Бачок.

"Юрій Кучинський відпрацював усі 950 океанських і морських островів, які є в реєстрі, і отримав найкрутіший, найвищого ступеню диплом від товариства радіолюбителів Великобританії. В Україні, мабуть, одним із перших. Сьогодні Юру "переплюнути" вже не можна, тому що островів, яким присвоєні номери, більше просто немає", - сказав Бачок.

За його словами, аби досягти поставленої мети, Кучинський тривалий час ночами не спав, чекав і слідкував за острівними експедиціями радіоаматорів усього світу, які задовго до виїзду на острів повідомляють про дату виходу звідти в ефір. А потім всіма можливими способами зв’язувався з ними.

"Коли він, поліглот, напівсонний сидить за радіостанцією, переходить з англійської на іспанську, далі на італійську, а потім ще й на телеграфний ключ - це треба бачити і чути!", - із захопленням розповів про товариша Бачок.

Сам володар престижного диплому теж пишається своїм успіхом.

"Я досяг того, про що мріють усі радіолюбителі - 950 островів, до яких ще треба дістатися. А загалом у мене їх більше тисячі, якщо рахувати ще й острови на Дніпрі, Десні, інших річках", - з гордістю сказав Кучинський.

Радіоаматори пояснили, що в міжнародний реєстр заносяться острови світу, з яких хоча б раз хтось виходив в ефір. Диплом "Islands On The Air" видається за зв’язок із більш ніж сотнею островів. Людей, позивний яких був прийнятий на 950 островах, у світі - одиниці.

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.