Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 19:43:18

“Острови в ефірі”: радіоаматор із Чернігова отримав престижну нагороду

05.08.2017   10:57Агенцiя

У цьому році радіоаматор із Чернігова Юрій Кучинський, за зв’язок із 950-ма морськими й океанськими островами, отримав найпрестижніший серед радіоспортсменів диплом "Islands On The Air", який видається товариством радіолюбителів Великобританії.

Про це на "Хемфесті" радіоаматорів Чернігівщини повідомив радіоспортсмен з обласного центру Олексій Бачок.

"Юрій Кучинський відпрацював усі 950 океанських і морських островів, які є в реєстрі, і отримав найкрутіший, найвищого ступеню диплом від товариства радіолюбителів Великобританії. В Україні, мабуть, одним із перших. Сьогодні Юру "переплюнути" вже не можна, тому що островів, яким присвоєні номери, більше просто немає", - сказав Бачок.

За його словами, аби досягти поставленої мети, Кучинський тривалий час ночами не спав, чекав і слідкував за острівними експедиціями радіоаматорів усього світу, які задовго до виїзду на острів повідомляють про дату виходу звідти в ефір. А потім всіма можливими способами зв’язувався з ними.

"Коли він, поліглот, напівсонний сидить за радіостанцією, переходить з англійської на іспанську, далі на італійську, а потім ще й на телеграфний ключ - це треба бачити і чути!", - із захопленням розповів про товариша Бачок.

Сам володар престижного диплому теж пишається своїм успіхом.

"Я досяг того, про що мріють усі радіолюбителі - 950 островів, до яких ще треба дістатися. А загалом у мене їх більше тисячі, якщо рахувати ще й острови на Дніпрі, Десні, інших річках", - з гордістю сказав Кучинський.

Радіоаматори пояснили, що в міжнародний реєстр заносяться острови світу, з яких хоча б раз хтось виходив в ефір. Диплом "Islands On The Air" видається за зв’язок із більш ніж сотнею островів. Людей, позивний яких був прийнятий на 950 островах, у світі - одиниці.

Останні новини Чернігівщини

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.