Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 20:27:31

Відбулось урочисте покладання квітів

05.08.2017   09:40

4 серпня, виповнюється 163 роки від дня народження Марії Заньковецької – відомої української актриси, що народилася в с. Заньки Ніжинського району Чернігівської губернії п'ятою дитиною у багатодітній родині збіднілого дворянина Костянтина Костянтиновича Адасовського та міщанки з Чернігова Марії Василівни Нефедової.

У 1876 році вона вийшла на сцену ніжинського театру.  Але це були швидше аматорські проби. До кінця свого життя не поривала зв'язків з театральним колом Ніжина, де мешкала протягом 1902 - 1924 років та з перервами до 1932 року.

Вперше на професійній сцені вона зіграла роль Наталки з п'єси Івана Котляревського "Наталка-Полтавка". Пізніше Марія Заньковецька (вона взяла цей псевдонім на згадку про щасливе дитинство в рідному селі Заньки) працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Карпенка-Карого. Визнаючи її сценічні заслуги, у червні 1918 гетьман Іван Скоропадський затвердив ухвалену Радою міністрів постанову про призначення їй довічної державної пенсії.

До дня народження актриси відбулося покладання квітів до її пам’ятника. У заході взяли участь міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, начальник управління культури і туризму Валерій Примаченко, начальник управління ЖКГ та Б Анатолій Кушніренко, директор Ніжинського училища культури і мистецтв Володимир Дорохін та небайдужі містяни.


Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32

З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.

5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19

П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.

Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54

29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.

Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.

Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17

У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини